AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms vs BenQ Zowie XL2411P 24" 144Hz 1ms

kwAhjs

Hectopat
Hocam CS:GO'da yükselmek istiyorsan BenQ al çünkü TN panel ama renklerin güzel olsun diyorsan AOC al.
BenQ alırsan gecikme daha az olur fakat renkler sönük olur
TN panel veya İPS panel sizin oyunculuğunuza etki etmez. Kötü oyuncu TN panelde de İps panelde de kötü oynar.

Hocam CS:GO'da yükselmek istiyorsan BenQ al çünkü TN panel ama renklerin güzel olsun diyorsan AOC al.
BenQ alırsan gecikme daha az olur fakat renkler sönük olur.

Anladım fakat ikisi de 144Hz ikisi de 1ms arasındaki o performans farkı hangi özelliğinden farkediyor. Aşırı devasa bir fark var mıdır?
TN panel veya İPS panel sizin oyunculuğunuza etki etmez. Kötü oyuncu TN panelde de İps panelde de kötü oynar.

60Hz de oynuyorum aşşağı yukarı her maç 25 üstü vuruyorum. Rank:Supreme. 144Hz bi monitore geçtiğimde gözlü görülür bi fark olucakmı?
Merak ettiğim konu ikisi de aynı özelliklere sahip sadece panelleri farklı. BenQ'deki gecikme neden düşük? Bence BenQ satış yapmak için espor adı altında çıkararak göz boyuyor gibime geldi. Yorumlarınız için teşekkür ederim AOC alıyorum.

Son düzenleme:
60Hz de oynuyorum aşşağı yukarı her maç 25 üstü vuruyorum. Rank:Supreme. 144Hz bi monitore geçtiğimde gözlü görülür bi fark olucakmı?
Merak ettiğim konu ikisi de aynı özelliklere sahip sadece panelleri farklı. BenQ'deki gecikme neden düşük? Bence BenQ satış yapmak için espor adı altında çıkararak göz boyuyor gibime geldi. Yorumlarınız için teşekkür ederim AOC alıyorum.
Adamları daha rahat görmeye başlayacaksınız bu oyun performansına etki eder. İPS panel tercih etmek daha doğru bir tercih olacaktır çünkü ips panelde film/dizi izlemek oyun oynamak renklerin daha iyi gözüktüğünden dolayı daha zevkli olacaktır.

Adamları daha rahat görmeye başlayacaksınız bu oyun performansına etki eder. IPS panel tercih etmek daha doğru bir tercih olacaktır çünkü IPS panelde film/dizi izlemek oyun oynamak renklerin daha iyi gözüktüğünden dolayı daha zevkli olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda anladım o renk farkını, bayağı bir fark var. Tercihim AOC olacaktır.

Eskiden Ms değeri önemsiz derlerdi şimdi IPS ile TN aynı Ms ise IPS deniliyor. Arkadaşlar IPS ile TN aynı Ms falan değil, bahsedilen iki Ms bambaşka şeyler. Birisi GtG gecikme süresi, TN panellerde bahsedilen bu, bir pikselin grinin bir tonundan başka bir tonuna geçerken geçirdiği süreyi ifade ediyor. IPS panellerde bahsedilen süreyse MPRT, yani hareketli cisim tepki süresi. 1Ms MPRT ASUS VG249Q modeli tam 8.5Ms GtG süreye sahipti. Yani piyasadaki çoğu IPS 1Ms falan değil hikaye. Eğer gerçek 1Ms IPS arıyorsan ASUS FastIPS ve LG NanoIPS dışında seçeneğin yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı