AOC 24" G2460VQ6 1ms 75Hz alınır mı?

75 Hz olmasına gülmem. 1ms olmasına da gülmem çünkü nedenini anlayabiliyorum. Ekran kartını nasıl bellek miktarına bakarak almıyorsak, monitörleri ms değerine bakarak almıyoruz. O daha az önemli bir kriter.

Samsung LC24F390FHMXUF 23.5" 4ms (Analog+HDMI) Full HD Fiyatı

Görüntü kalitesinden ödün vermeden 72 Hz yenileme hızı sunabilen bir monitör. 5 ms ve altı oyun için fazlasıyla yeterli. Farkı anlamak için monitörde resmen ghostingi kılı kırk yararak gözünüzle takip etmelisiniz. Farenizi ekranda hareket ettirin ve gözünüzle fareyi sürekli takip edin. Arkasında bıraktığı iz Ghosting oluyor.

Oyunlarda zaten çevrede bir sürü etken var. Ha bire bir yerlerde bir şeyler patlıyor ve hiçbir tanesini gözünüzle tek tek salise salise takip etmiyorsunuz. Anlatmak istediğim bu.
4 ms ve 60 hz bir IPS monitör nasıl olur ?

BenQ GW2406Z 23,8" 5ms (Analog+Display+HDMI) Full HD IPS Fiyatı

Bu model tamamen görüntü kalitesi arayan kullanıcılar için fiyatının en iyisi. Bu fiyatta benim bildiğim daha iyi bir model yok. Oyun oynanır mı? Evet rahatlıkla oynanır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu da öylesine bırakayım.

BenQ GW2406Z 23,8" 5ms (Analog+Display+HDMI) Full HD IPS Fiyatı

Bu model tamamen görüntü kalitesi arayan kullanıcılar için fiyatının en iyisi. Bu fiyatta benim bildiğim daha iyi bir model yok. Oyun oynanır mı? Evet rahatlıkla oynanır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu da öylesine bırakayım.
PUBG'de iyi olur mu acaba?

Ya IPS model bir monitörle oyun oynanmaz olayı bir şehir efsanesi. Her şeyi oynatır rahat. Neden oynanmasın? Bakmanız gereken temel şey yenileme hızı. O yüzden Samsung'u önermiştim.
Yani yanlış anlamayın beni ama sadece neden insanların 1 ms 75 hz olan bu TN panel monitörleri almayın dediğini merak ediyorum. Cidden bu kadar kullanışsız mı yani?

Şimdi ben TN panel bir monitör kullanıyorum. 4 senedir falan hatta. Bir süre önce, gerçekten bir IPS monitörü görme fırsatım oldu. Keşke görmeseydim, çünkü şu an elimdeki monitörden nasıl kurtulacağımın planını yapıyorum... Kalite farkı o derece var evet.

İnsanlar demiyor ki. Şu forumda o modelleri almayın diyen 10-15 kişi falan vardır toplasanız. Alsanız ne olur? Bir şey olmaz. Sonuçta görüntü kalitesi eğer ilgilendiğiniz bir şey değilse alın gitsin. Biz deneyimlerimize bağlı olarak önermiyoruz, alıp almamak tamamen size bağlı.

O ms olayı pazarlama taktiği. Ekran kartı satan bir satıcının "Abime 4 jibolayt vereyim mi?" demesi gibi bir şey. Tamamen önemsiz değil ama daha az önemli öyle diyeyim.

Şimdi ben TN panel bir monitör kullanıyorum. 4 senedir falan hatta. Bir süre önce, gerçekten bir IPS monitörü görme fırsatım oldu. Keşke görmeseydim, çünkü şu an elimdeki monitörden nasıl kurtulacağımın planını yapıyorum... Kalite farkı o derece var evet.

İnsanlar demiyor ki. Şu forumda o modelleri almayın diyen 10-15 kişi falan vardır toplasanız. Alsanız ne olur? Bir şey olmaz. Sonuçta görüntü kalitesi eğer ilgilendiğiniz bir şey değilse alın gitsin. Biz deneyimlerimize bağlı olarak önermiyoruz, alıp almamak tamamen size bağlı.
Tabii ki alıp almamak bana bağlı ama alırken içim rahat etsin istiyorum. Bu benim ilk monitör alışverişim ve 3 sene kullanmayı hedefliyorum. First Person Shooter oynuyorsanız eğer konu başlığındakini alabilirsiniz diyorlar. Peki eyvallah ama şimdi ben o AOC monitörü alırsam, Youtube'da takılırken, video, film izlerken ya da görüntüye önem verilmesi gereken bir iş yaparken karşımda olan görüntüden zevk alamaz mıyım? Merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı