AOC 24" G2460VQ6 1ms 75Hz alınır mı?

BenQ GW2406Z 23,8" 5ms (Analog+Display+HDMI) Full HD IPS Fiyatı

Bu model tamamen görüntü kalitesi arayan kullanıcılar için fiyatının en iyisi. Bu fiyatta benim bildiğim daha iyi bir model yok. Oyun oynanır mı? Evet rahatlıkla oynanır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu da öylesine bırakayım.
Hocam bu monitörün kitapçığını bulup indirdim. Sitelerde 60 Hz diye yazıyor fakat kitapçıkta şöyle bir yazı var
Ver. Frequency (Hz)50Hz - 76Hz
76 Hz ye kadar çıkıyor anlamında mı acaba ?
Haftaya bu monitörü alıcam galiba :LOL:

Ya ben sizi öldünüz sanmıştım. En son cevap gelmeyince artık... Acaba geldi de benim mi haberim yok? Neyse bu model 1920x1080 çözünürlükte 60 Hz yenileme hızı sunuyor. Daha alt çözünürlüklerde monitörü 75 Hz yapabilirsiniz. Hız aşırtma olayı var mıdır bilmiyorum.

Nasıl oldu da bu monitöre aşık oldunuz anlayamadım ama.:saçma: Tamam aşık olunacak özellikleri var ama ne bileyim...

Ya ben sizi öldünüz sanmıştım. En son cevap gelmeyince artık... Acaba geldi de benim mi haberim yok? Neyse bu model 1920x1080 çözünürlükte 60 Hz yenileme hızı sunuyor. Daha alt çözünürlüklerde monitörü 75 Hz yapabilirsiniz. Hız aşırtma olayı var mıdır bilmiyorum.

Nasıl oldu da bu monitöre aşık oldunuz anlayamadım ama.:saçma: Tamam aşık olunacak özellikleri var ama ne bileyim...
Dün size hoparlörü var mı diye sormuştum ama görmemişsiniz galiba :ROFL: Monitörün tasarımı hoşuma gitti. Hatırladığım ölçülere göre rafın yerini oynatmadan 1-2 milim ile sığabilmeside benim için büyük bir artı :mutlu:

Hayırlısı olsun arkadaşlar ikinize de.

@Mehmet Ali Kaba piyada resmen 1 ms GtG tepki süreli, ama 16 ms MPRT tepki süreli monitörler kaynıyor. Genellikle öyledir zaten. 1 ms GtG tepki süresine sahip olan bir monitör, genellikle 16 ms civarında bir MPRT tepki süresine sahip.

Tamam düşük bütçeli yani sizin kullandığınız model için de bir sıkıntı yok. Zaten yenileme hızını 75 Hz. Aman aman bir şey fark etmeyecek. Ancak asıl olay 144 Hz civarlarına çıktığı zaman kopuyor. O zaman düşük MPRT süresine dikkat etmekte fayda var ki öyle monitörler de var zaten. Ek olarak Input Lag yani giriş gecikmesine. O da çok basit, mousenizi hareket ettiriyorsunuz, onun ne zaman ekrana yansıdığı Input Lag oluyor. Tam doğru açıklayamamış olabilirim ama adından da anlarsınız zaten ve "asıl olay" bu. Yani şu ms olayından kurtulmanızı istiyorum artık.
Anladım. Sadece merakımdan sormuştum. Ve ms. değerinin aşırı etkilemediğini deneyimleyerek, kullanarak da anlamış oldum. Sizin açıklamanızla oturmuş oldu. Teşekkürler. @Oreki

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı