AOC 24" G2460VQ6 alınır mı?

Ms olayını söyleyeceğiniz belliydi ve ileriye dönüklük açısından zerre alakası yok. Hani o aradaki 3 ms ne işine yarayacak? Ms başına 100 TL ödeyecek. Aydınlatır mısınız?

@Seadhy monitör alırken bakılacak en son şeylerden bir tanesi GtG tepki süresi. 5ms ve altında mı? O zaman bir problem yoktur. Diğer faktörlerden daha az önemli. Aman diyeyim bu modeli almayın Acer varken.

5 MS ile 1 MS günlük kullanımda hissedilemez ki. Profesyonel CS:GO felan oynarsınız tamam derimde 5 MS ile 1 MS arasında çok fark göremedim ben. (5 MS öldürmez)

Ms olayını söyleyeceğiniz belliydi ve ileriye dönüklük açısından zerre alakası yok.
O sadece 3 ms’le kalmıyor. Pratikte 20 ms’e kadar çıkıyor. Cs oynarken 100 ms ile 70 arasında devasa bir fark var. Dolayısıyla hissediliyor yani ve araştırmalarıma göre 4-5 ms olan modellerde ghosting (hareketli simgelerin peşinde oluşan gölge efekti) denilen olay olur, kimisi hiç görmez kimisini çok rahatsız eder.
Kendi gözlemlediğim kadarı ile 1ms lik tn panellerde olmuyor (hepsinde değil) 4-5ms ips panellerde hafif var. 4-5ms olan var panellerde ips ten biraz daha fazla var. Test ufo da gözüküyor ghosting ama oyunlarda beni rahatsız etmiyor. Kimisinin gözüne geliyor rahatsız ediyor.
Arkadaşın kendi seçimi oyun oynayacam kitlenecem diyorsa 2 kere düşünmeli

Tamam kalmıyor zaten. Aradaki farkı dikkatli baktığınız zaman anca hissediyorsunuz ama ben onu da pek hissedemedim. Renkler arasındaki ton farkına göre uzuyor o renk değiştirme süresi. 1 ms ve Ghosting problemi olan TN paneller biliyorum desem? Var cidden.

Aradaki fark 300 TL ödenecek kadar değil ve AOC'un paneli daha kalitesiz. Zaten bütçe de aşılıyor. Casual bir oyuncu için 4 ms fazla fazla yeterli. Acer'de VA panel var ve kaliteden ödün vermemiş olacak aynı zamanda. Asıl Ghosting olayı MPRT tepki süresinde bitiyor. Onu da araştırın.

Oyunlarda sizi rahatsız etmemesinin sebebi sahnedeki her detaya kendinizi veremiyor oluşunuz. Rahatsız etmemesi normal. Ben de anlayamadım aradaki farkı çünkü. Yani sorun yok işte.

Bu işi profesyonel olarak yapan birisi gidip IPS panel almaz zaten. Gider 240 Hz, düşük giriş gecikmeli bir model alır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı