AOC 24G2U 24" 1MS 144Hz Alınır Mı?

Cuma günü Sinerji'den 24g2u sipariş verdim bugün elime ulaştı ancak, 1 tane sıkışmış (kırmızı) pixel vardı. Bir kaç kez beni telefonla uğraştırdıktan sonra gönderirim. İnş kısa sürede geri yenisini yollarlar diye ümit ediyorum.

Cuma günü Sinerji'den 24g2u sipariş verdim bugün elime ulaştı ancak, 1 tane sıkışmış (kırmızı) pixel vardı. Bir kaç kez beni telefonla uğraştırdıktan sonra gönderirim. İnş kısa sürede geri yenisini yollarlar diye ümit ediyorum.
Bende bu modelin 27 incini almıştım hb dan 2 gün içinde iade ettim sorun çıkarmadılar.Tekrar sipariş vermeyi düşünüyorum aynı modelden

Ayrıca aoc servisinin bu değişime giden monitörleri satıcılardan alıp, temizleyip, paketleyip yeniden satıcılara verdiğini ki, 1 ölü pixel vb. durumlarda bi alan çıkar diye denediklerini düşünüyorum.1 ölü pixel var diye panel değiştirdiklerini sanmıyorum. Sonuna kadar zorluyorlardır.
Birde daha önceden sinerji'den değişim yapanlar oldumu, nekadar sürdü, ne yaşadılar paylaşırsa sevinirim.

Bugün sinerjiyi aradım, ölü piksel çıkarsa ne olacağını vs sordum, servise yollayacaklarını değişim kararı çıkarsa değiştirebilecekleri gibi bireyler saçmaladı.( Daha önceki aramamda da ürünün paketi açılmış olacağından değişim yapmayacaklarını söylemişti başka bir müşteri temsilcisi.) Aoc nin teknik servisini aradım, böyle birşeyin olamadığını, ürün değişimini, aldığım yerin yapacağını söyledi. Ardından incehesabı aradım, aynı şeyi sordum, stoklarında olması durumunda yapılan incelemenin ardından değişim yapacaklarını söyledi. Oldukça da yapıcı konuştular. Genel kanı olarak, sinerji, daha ürünü satın almadan bile canınızı sıkacağı yönünde izlenim bıraktı bende, değişim yapmamak için her türlü zorluğu çıkartacak gibi uzlaşmaz bir konuşma uslubuna sahipler. Hepi topu 50-60 tl daha ucuz diye tercih edilecek bir firma değil bence.

Ben bu monitörle Samsung LC24RG50 arasında kaldım. AOC'a daha yakınım tabii IPS ve pivot olmasından dolayı ama yine de çok sorun yaşayan vs olunca çok arada kaldım. İade, değişim vs gerçekten uğraştırır. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Yakın zamanda alıp sinerji'den veya itopya'dan sorun yaşayan oldu mu?

Ben bu monitörle Samsung LC24RG50 arasında kaldım. AOC'a daha yakınım tabii IPS ve pivot olmasından dolayı ama yine de çok sorun yaşayan vs olunca çok arada kaldım. İade, değişim vs gerçekten uğraştırır. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Yakın zamanda alıp sinerji'den veya itopya'dan sorun yaşayan oldu mu?
[/QUO
curvet olmasaydı ben de bu monitörü gözü kapalı alırdım şimdi sorunları duyunca bende vazgeçtim viewsonic bi tık pahalı ama en azından 3 yıl 0 ölü piksel garantisi veriyormuş

Arkadaşlar ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama bu Youtuber'ların pof pofladığı firmalar nedense burunlarına bir estetik yapıp kendilerini kaf dağında zannediyor. Firmalar kendilerinin çıkardıkları uyduruktan "kutu açıldı sihir bozuldu" muhabbeti ile yasaları sakız ettiler.

Ayrıca aoc servisinin bu değişime giden monitörleri satıcılardan alıp, temizleyip, paketleyip yeniden satıcılara verdiğini ki, 1 ölü pixel vb. durumlarda bi alan çıkar diye denediklerini düşünüyorum.1 ölü pixel var diye panel değiştirdiklerini sanmıyorum. Sonuna kadar zorluyorlardır.
Birde daha önceden sinerji'den değişim yapanlar oldumu, nekadar sürdü, ne yaşadılar paylaşırsa sevinirim.
AOC markasına yakışmıyor bu. Kasım ayında sayısız iade aldılar.
Yıpranmış kutularından bile belli ediyordu. Kim bilir ölü pikselli monitörler kaç kişiye gitti gitti geldi.

Sizce daha alınmaz mı bu monitör?
mesajınızda yazmışsınız ya samsung curvet o monitör bana gelmez onu demek istedim ve evet Aoc ten bahsettim alınmaz diye viewsonic bakıyorum şimdi aynı özellikler de, itopya bana çok yakın gidip ordan alsam gerekli testleri yaparlarmi acaba ona göre belki yine aoc a yönelebilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı