AOC 24G2U 24" 1MS 144Hz Alınır Mı?

Arkadaslar evimde PC bulunmadigi icin mknitoru kalibre edemiyorum. PS4 Pro uzerinde kullaniyorum şu anda ilerde PC toplamayi dusunuyorum. Benimle oyun icin monitörun gamma mod contrast vs ayarlarinizi paylasir misiniz?

Hocam sizden isteyim bilgileri mumkunse madem :)

1591812808866.png

Ben bu şekilde kullanıyorum şu an. Monitör ayar ekranından da yapılabiliyor bu ayarlar. Ben de farklı bir yerden bakarak yaptım ayarı. Bir tek gammayı kendime göre değiştirdim. Parlaklığı da kısık kullanan biriyim. Ekran yeterince parlak zaten. O yüzden 0 🙂

GTX 970 olduğundan bende FreeSync kullanamıyorum.
O ayar kapalı.
Onun dışında Overdrive -> Boost(Türkçe=Yükseltme) 'de 1 MS adına böyle yaptım.
Böyle yapınca tabi biraz parlaklık azalıyor gibi duruyor ancak bir süre sonra alışıyorsunuz. Dilerseniz Strong (Güçlü) 'de de kullanabilirsiniz.
Overdrive Güçlü ile Yükseltme arasındaki farkları ne durumda? Gözlemleyebildiniz mi? FPS oyunları oynayan biri olarak Boost'u mu kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Overdrive Güçlü ile Yükseltme arasındaki farkları ne durumda? Gözlemleyebildiniz mi? FPS oyunları oynayan biri olarak Boost'u mu kullanmalıyım?

Ben de bu monitoru kullanıyordum. Overdrive seçeneklerinde Boost değeri diğerlerine göre daha hızlı gibiydi :) Yalnız renkler çok soluk oluyordu. Şimdi Asus vg259qm OC ile 280hz çıkabilen bir IPS panel monitore geçtim. AOC'un bu ips panel monitoru GTG ms değeri 4 ms'dir.

Son düzenleyen: Moderatör:
@LinesinRows @287352 Overdrive seçeneklerinde Boost yok. Bilgisayar programı (G-Menu) üzerinden de baktım: sadece "Zayıf", "Ortalama" ve "Güçlü" var. Boost kilitli görünüyor, nasıl açarız?

1597679105438.png

Monitör üzerindeki fiziksel tuşları kullanarak açaçaksınız. Oyun ayarları bölümünde.
Yazdığım gibi, oradan da gözükmüyor. Boost seçeneği ne monitörün kendi menüsünde gözüküyor ne de yazılım üzerinde. Her ikisinde de yalnızca "Zayıf", "Ortalama" ve "Güçlü" var. Boost seçeneği G-Menu üzerinde kilitli, monitör üzerinde ise hiç görünmüyor (muhtemelen orada da kilitli).

Yazdığım gibi, oradan da gözükmüyor. Boost seçeneği ne monitörün kendi menüsünde gözüküyor ne de yazılım üzerinde. Her ikisinde de yalnızca "Zayıf", "Ortalama" ve "Güçlü" var. Boost seçeneği G-Menu üzerinde kilitli, monitör üzerinde ise hiç görünmüyor (muhtemelen orada da kilitli).
Evet, G-menu'da kapalı gözüküyor. Sizin monitörünüzde Yükseltme seçeneğinin gözükmemesinin sebebi Freesync'ınızın açık olması. Onu kapalı konuma alın ardından geldiğini göreceksiniz.

@berkingbad Teşekkürler! Aslında incelemelerde yazıyormuş görmemişim: "Note that you cannot use FreeSync and MBR simultaneously." FreeSync kapatınca Overdrive Boost ve MBR seçeneği açılıyor. 👍

Şu bilgiyi de buraya iliştireyim:
Note that the ‘Overdrive’ setting can be adjusted under MBR. However; ‘Strong’ is the only usable setting. The others are simply too slow and increase trailing and strobe crosstalk significantly without providing any benefits – we just focus on the ‘Strong’ setting here. Also be aware that setting the ‘Overdrive’ to ‘Boost’ is equivalent to using the ‘Strong’ setting and setting ‘MBR’ to ‘20’. We test MBR ‘15’ here as well, as we consider it to give a good mixture of brightness and clarity. The brightness was ~160 cd/m² at 144Hz, which is similar to what we target for our ‘Test Settings’ with MBR disabled.

@berkingbad Teşekkürler! Aslında incelemelerde yazıyormuş görmemişim: "Note that you cannot use FreeSync and MBR simultaneously." FreeSync kapatınca Overdrive Boost ve MBR seçeneği açılıyor. 👍

Şu bilgiyi de buraya iliştireyim:
Ben de size bir soru sorayım. Overdrive'ı boost yaptığımızda oluşan kararmayı azaltmanın bir yolu var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı