AOC 24G2U 24" 1MS 144Hz Alınır Mı?

2 yıllık deneyiminde monitör nasıl bozulmalar meydana geldi? Söylersen çok sevaba geçersin.

Merhaba;
Bende paylaşmak istedim deneyimleri mi?
Monitör bana göre görüntü olarak çok güzel, görüntü anlamında FreeSync anlamında problem yaşamadım, pivot olması güzel aşağı yukarı sağa sola dönebiliyor komple monitörü oynatmanıza gerek yok pivot özelligi olan monitörler aşırı pahalı. Sadece hazır görüntü ayarları iyi degil kendiniz yapacaksınız. IPS rekabetci oyunlar oynanmaz diyorlar ben gayet de oynuyorum gayet puruzsuz akici bir deneyim veriyor. Ancak 20 gun once PC'yi Steam'de download için acik biraktim sabah monitörün karşısına geçtim bir baktım alt kısımları bir cizgi halinde pembeye dönmüş darbe yok dokunma dahil yok olabilir elektronik sonuçta ama 20 gundur yeni monitörüm gelmedi hala değişim onayı bekliyorum ben zamaninda 999TL'ye aldim gercekten fiyat performans urunu bu olsa gerek. Monitör alacaksınız tavsiye ederim ancak gunumuz sartlarinda 2K ya bütçe dogrultusunda yönelmeniz.
Merhaba;
Bende paylaşmak istedim deneyimleri mi?
Monitör bana göre görüntü olarak çok güzel, görüntü anlamında FreeSync anlamında problem yaşamadım, pivot olması güzel aşağı yukarı sağa sola dönebiliyor komple monitörü oynatmanıza gerek yok pivot özelligi olan monitörler aşırı pahalı. Sadece hazır görüntü ayarları iyi degil kendiniz yapacaksınız. IPS rekabetci oyunlar oynanmaz diyorlar ben gayet de oynuyorum gayet puruzsuz akici bir deneyim veriyor. Ancak 20 gun once PC'yi Steam'de download için acik biraktim sabah monitörün karşısına geçtim bir baktım alt kısımları bir cizgi halinde pembeye dönmüş darbe yok dokunma dahil yok olabilir elektronik sonuçta ama 20 gundur yeni monitörüm gelmedi hala değişim onayı bekliyorum ben zamaninda 999TL'ye aldim gercekten fiyat performans urunu bu olsa gerek. Monitör alacaksınız tavsiye ederim ancak gunumuz sartlarinda 2K ya bütçe dogrultusunda yönelmeniz.
Bu arada bende ölü pixel çıkmadı itopyadan aldım.

merhaba arkadaşlar bu monitörü kullananlardan bir ricam var uzun süre metin okuma vb. işlerde gözü yoruyor mu? Metinler keskin ve net mi?
Elimde iki moniör var ASUS Tuf Gamıng VG249Q1R ve MSI 23.8" OPTIX G241V E2 bunları verip bunu almayı düşünüyorum.
Fikir verebilirseniz çok mutlu olurum.

Göz ağrısı yaptığına dair alışveriş sitelerindeki yorumları okudum o bağlamda sordum. Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Peki yazıların keskinliği nasıl bir de word belgesinde filan sayfa kaydırırken dalgalanma filan yapıyor mu?

Selamlar. Yazıların keskinliği fena değil, özellikle monitör üzerindeki menüden HDR'ı açarsanız yeterince keskin oluyor. Ancak benim için problem olan kısmı arka LED aydınlatmasının çok parlak olması, özelliklerinde 250 CD/M2 yazmasına rağmen yapılan testlerde 291 CD/M2 çıkıyormuş. Ben şu anda hem monitor ayarlarından hem de Nvidia denetim masasından parlaklığı çok düşürmeme rağmen beyaz bir görüntü açtığımda ekrana bakamıyorum neredeyse. Aynı paneli kullanan ama arka aydınlatması daha makul [232 CD/M2] olan ViewSonic XG2405'e de bakabilirsiniz. Her durumda monitörü bir mağazada bizzat incelemeden, görüntüyü test etmeden almayın.

Hocam merhaba, küçük bir şehirde yaşıyorum monitörü gidip test edebileceğim en yakın yer 200 km ötede :) Çok canımı sıkan bir durum bu sebeple buralardan tecrübe sahibi kişilere sorarak yolumu aydınlatmaya çalışıyorum.
AOC ile sözünü ettiğiniz monitör arasında 1000 tl fiyat farkı var.
Ekran parlaklığı ciddi anlamda gözü yorar gibi, şu an MSI kullanıyorum ana ekran olarak, Asus ile aynı değerlerde bunu 20 parlaklığa alıyorum asusu da 50 anca aynı seviyeye geliyor.
AOC 'da da parlaklığı kıssam yine fayda etmez mi?

Geri
Yukarı