AOC 24G2U monitör 1650TL'ye alınır mı?

Aklında bulunsun buradaki 4ms ve VA. Kötü monitör gibi durmuyor. Fakat ben senin yerinde olsam AOC ile giderdim. Hatta şöyle diyeyim ben de onu alacağım sorun çıkmazsa. Fakat competitive ağırlıklı oynayacaksan TN düşünebilirsin. 24G2U 1ms olsa da TN kadar hızlı değil. Fakat competitive oynamayacaksan çok bence alma çünkü renkler vs. çok daha soluk TN panelde. TN'nin konuyla çok alakası yok ama ben söyleyeyim dedim. Bu arada VA'lar kötü değil yanlış anlama ama genelde ghosting sorunu oluyor ve 4ms.

O zaman fiyat düşmesini bekleyelim.
Ya da forum da 2.el satan varsa alayım. Beklemek istemiyorum.
Ben mart ayının başlarında 1500 TL gibi bir fiyata almıştım. Gayet memnunum fakat ölü piksel çıkabiliyor. Ben mağazadan deneyerek aldım. İlk denediğim monitörde bir ölü piksel vardı ve hemen mağazada değiştirdim.
Nereden almıştınız acaba?

CS:GO tarzı oyunları sürekli oynuyorsan o modeli değil bunu öneririm: Viewsonic 23.6" VX2458-MHD 144Hz 1ms 2xHDMI DVI DP FHD Freesync Gaming Monitör Ya da:LG 24GL650-B 23.6 inch 144Hz 1ms Full HD Freesync TN Gaming Monitör Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Çünkü 9 10 tane asgari ücret biriktirip monitör almayacaksan, TN monitörden başkası alınmaz. AOC 24G2U kullanan bu forumdaki herkes 144 FPS alıyor. O yüzde 60-70 FPS alan adamın halinden anlamazlar. Zannederler ki, herkeste RTX 2060 var. O yüzden kimi gelir curved VA panel kimi gelir 1ms yazmasına rağmen aslında 5-7 MS olan IPS panelleri ölü pixel riski ve backlight bleed riski aşırı derecede fazla olmasına rağmen önerir ve kaybolurlar. VA panelin oyun için ne kadar kötü bir seçim olduğunu RDR 2 gibi ağır bi oyun açıp 60 FPS'yi zor bulduğun zaman anlarsın zaten. Etrafına şöyle bir mouse ile baktığın anda görüntü öyle bir bulanıklaşır ki, gözlerin ağrımaya başlar. TN panel al, sonra teşekkür edersin.

CS:GO tarzı oyunları sürekli oynuyorsan o modeli değil bunu öneririm: Viewsonic 23.6" VX2458-MHD 144Hz 1ms 2xHDMI DVI DP FHD Freesync Gaming Monitör ya da:LG 24GL650-B 23.6 inch 144Hz 1ms Full HD Freesync TN Gaming Monitör Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Çünkü 9 10 tane asgari ücret biriktirip monitör almayacaksan, TN monitörden başkası alınmaz. AOC 24G2U kullanan bu forumdaki herkes 144 FPS alıyor. O yüzde 60-70 FPS alan adamın halinden anlamazlar. Zannederler ki, herkeste RTX 2060 var. O yüzden kimi gelir Curved VA panel kimi gelir 1ms yazmasına rağmen aslında 5-7 ms olan IPS panelleri ölü pixel riski ve backlight bleed riski aşırı derecede fazla olmasına rağmen önerir ve kaybolurlar. VA panelin oyun için ne kadar kötü bir seçim olduğunu RDR 2 gibi ağır bir oyun açıp 60 FPS'yi zor bulduğun zaman anlarsın zaten. Etrafına şöyle bir mouse ile baktığın anda görüntü öyle bir bulanıklaşır ki, gözlerin ağrımaya başlar. TN panel al, sonra teşekkür edersin.

Hocam çok teşekkürler önerileriniz için düşüneceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı