AOC 24G2U nasıldır?

Makaleler
2
Yer
İzmir
Arkadaşlar merhaba, eski monitörümü sattım ve yeni bir monitör arayışı içindeyim. Son günlerde gündemde olan başlıktaki monitörü almayı düşünüyorum.

Nasıl, memnun musunuz? Ghosting sorunu var mı? Ya da başka bir şey?@Eryd @Abdullah MUTLU @Ryu @Arda_* @mustafa hvz

Arkadaşlar merhaba, eski monitörümü sattım ve yeni bir monitör arayışı içindeyim. Son günlerde gündemde olan başlıktaki monitörü almayı düşünüyorum.

Nasıl, memnun musunuz? Ghosting sorunu var mı? Ya da başka bir şey?@Eryd @Abdullah MUTLU @Ryu @Arda_* @mustafa hvz
Bütçe belirtin önerelim.

Fiyatı için en iyi monitör benim gözümde şu anda. 144 Hz, IPS ve 1ms response time (overdrive=strong modda) için bu fiyat ve bu denli kaliteli bir monitör kulağa imkansız geliyor ama alıp da kullanana kadar. Freesync/Gsync sorunsuz çalışıyor. Ghosting yok. Standı gayet kaliteli. Sağa sola, aşağı yukarı ve pivot olarak dönebiliyor. Dahili hoparlörleri normal bir monitör hoparlörü gibi, idare eder. İçinde DP kablosu da çıkıyor. Birçok kullanıcı aldı son zamanlarda, bir tanesi de benim, memnuniyet çok yüksek.

Ghosting testi (soldaki 24G2U, ortadaki C24G1, sağdaki XG240R):
1572512129944-png.454204

Edit: Diğer konularda da paylaşılan ve bununla aynı panele sahip 1000 lira civarına alınabilen bir Acer monitör de mevcut. Aradaki fark stand. AOC'nin standı daha iyi, Acer'in standı sabit. Ben monitörü sağa sola oynatmam, sabit tutarım derseniz Acer da alabilirsiniz.

Black friday indirimlerini beklerseniz birçok üst düzey monitör 1300 TL bandına düşecektir. Hem MSİ-Asus gibi kaliteli markalardan monitör alırsınız.
Bu fiyat aralığında veya Black Friday'da bu fiyata düşecek bahsettiğiniz markalardan en az bu kadar kaliteli 144 Hz 1 Ms IPS bir monitör varsa bir link rica edebilir miyim?

Son düzenleme:
Ölü piksel testini nereden yapayım? Bir de başka test yapmalı mıyım?
http://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm buradan ölü piksel testini yapın. Bir de akşam olunca tüm ışıkları kapatın, sadece monitör açık kalsın. Tamamen siyah bir ekran açın ve ışık sızması var mı kontrol edin. Kolayca belli olur zaten. Bu kadar alan kullanıcıdan ışık sızması var diyen duymadım. Ölü piksel çıktı diyen de duymadım umarım sizde de çıkmaz da değişimle falan uğraşmazsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı