AOC 24G2U nasıldır?

Ben sorayım dedim hocam öyle. Ama dediğim gibi hiç fark edilmiyordu meraktan yaptım sadece, ölü piksel de yok zaten monitörde. Ben beğendim bu fiyata bundan daha iyisi yoktur, eminim.
Hiç kafayı takmayın, bunda ışık sızması var diyip iade etseniz diğerinde de aynı çıkar. 0 ışık sızması olan IPS ekran mı olur 🤣 Normal kullanımda farketmiyorsanız sıkıntı yok. Ölü piksel çıkmaması da iyi olmuş. Bu arada monitörün ayarılarını açın > oyun ayarları > overdrive=strong olarak seçin. 1 Ms o şekilde aktif ediliyor.

Monitörde tek sevmediğim özellik sağ alttaki menü için kullandığımız tuşlar bu arada. Bir joystick olsaydı çok çok daha iyi olurdu.

Bende aldım monitörü hafif ışık sızması var ama test yapınca fark ettim, normal de hiç belli değil. Sağ ve sol altta var sağdaki azcık daha fazla.

Sorun olmaz değil mi? @Eryd @EArcy
Eki Görüntüle 456790

Bu kadar ışık sızması hiçbir şey hocam. 15.6 IPS laptopumda daha çok ışık sızması var. Bu tip panellerin hepsinde bunu yaşayacaksınız. Ama sorun yaşatacak büyüklükte değil o kesin

Eskiden IPS monitörler, fazla tepkime süreleri yüzünden tercih edilmezdi.
Şimdi 1ms IPS panelleri görünce şaşırıyorum.
Bu monitörler ile FPS oyun oynayanlar var mı? 1ms olayı yanıltmaca olabilir mi?

Hocam bende bu monitöre sıcak bakıyorum. Aklımda rampege markasının 1 ms 165hz monitörü vardı.

Eskiden IPS monitörler, fazla tepkime süreleri yüzünden tercih edilmezdi.
Şimdi 1ms IPS panelleri görünce şaşırıyorum.
Bu monitörler ile FPS oyun oynayanlar var mı? 1ms olayı yanıltmaca olabilir mi?

TN hariç hiçbir panel gerçekten 1ms olmuyor genelde. 1 ms ölçüyü MPRT'de yakalıyorlar. Gerçek response time'ı biraz daha fazla oluyor. Ancak profesyonel oyuncu değilseniz anlamanız pek mümkün değil

Hiç kafayı takmayın, bunda ışık sızması var diyip iade etseniz diğerinde de aynı çıkar. 0 ışık sızması olan IPS ekran mı olur 🤣 Normal kullanımda farketmiyorsanız sıkıntı yok. Ölü piksel çıkmaması da iyi olmuş. Bu arada monitörün ayarılarını açın > oyun ayarları > overdrive=strong olarak seçin. 1 Ms o şekilde aktif ediliyor.

Monitörde tek sevmediğim özellik sağ alttaki menü için kullandığımız tuşlar bu arada. Bir joystick olsaydı çok çok daha iyi olurdu.
Bu 1 ms alma ayarı monitor üstünden monitor tuşlarındanmı yapılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı