AOC 24G2U ölü pixel

CaTchUp

Centipat
Makaleler
3
Yer
~Rx~
Öncelikle iyi günler, dün birkaç gün önce sipariş ettiğim AOC monitörüm geldi. Testte 1 adet sol altta ölü pixel çıktı. Sizce iade etmeli miyim? Oyunda falan belli olmuyor.

1 piksel için iade etmen gerekmez gözüne fazla itici ve rahatsız edici gelmiyorsa. Fakat aynı monitörü bende aldım itopya dan ve 2. ayın içerisinde sağ tarafında yukarıdan aşağıya dümdüz bir siyah çizgi indi. Şuan teknik serviste geri dönmelerini bekliyorum. Monitör hiçbir darbe ve ya temas almadı. Dikkatli olmanı öneririm.

İade etmelisiniz. İleride sayısı artabilir.
1 piksel için iade etmen gerekmez gözüne fazla itici ve rahatsız edici gelmiyorsa. Fakat aynı monitörü bende aldım itopya dan ve 2. ayın içerisinde sağ tarafında yukarıdan aşağıya dümdüz bir siyah çizgi indi. Şuan teknik serviste geri dönmelerini bekliyorum. Monitör hiçbir darbe ve ya temas almadı. Dikkatli olmanı öneririm.

İlerde nasıl büyüyebilir hocam? Ciddi bir şekilde artar mı?

Şahsi fikrim 1 tane çıktıktan sonra çoğalsın ya da çoğalmasın, sonuçta sıfır bir ürün alıyorsun. Neden kusurlu bir ürün kullanasın ki? Ölü pikselli olarak daha uygun fiyata sıfır satılanlar zaten var. İade etmenizi tavsiye ederim.

Yanlış bilgiler verilmiş. 0 ölü piksel garantisi bulunmuyor.

Kaynak: Garanti Bilgileri | AOC Monitors

Defect-examples2.JPG?mtime=20180328105357#asset:627622:mediumSquareFit

Değişim isteyin, kabul görmezse THH ile kusuru oranında para iadesi talebi oluşturun. İade etmenize gerek yok. Kesin artar gibi bir şey de söylenemez ancak kusurlu piksel sayısı artarsa zaten garanti kapsamına girecektir.

Ben THH başvurumun sonucunu bekliyorum. 2 adet alt piksel mevcuttu. Ürün çok güzel, iade etmek istemedim. Kullanıma engel de değildi fakat ayıplı ürün kullanmaya gerek yok. Dışarıda ölü pikselli diye 500 lira altına alabilme şansı varken sağlam olsun diye o kadar para veriyoruz ancak yine sorunlu çıkıyor. Ben burada para iadesi istedim, bekliyorum.

Yanlış bilgiler verilmiş. 0 ölü piksel garantisi bulunmuyor.

Kaynak: Garanti Bilgileri | AOC Monitors

Defect-examples2.JPG?mtime=20180328105357#asset:627622:mediumSquareFit

Değişim isteyin, kabul görmezse THH ile kusuru oranında para iadesi talebi oluşturun. İade etmenize gerek yok. Kesin artar gibi bir şey de söylenemez ancak artarsa zaten garanti kapsamına girecektir.

Ben THH başvurumun sonucunu bekliyorum. 2 adet alt piksel mevcuttu. Ürün çok güzel, iade etmek istemedim. Kullanıma engel de değildi fakat ayıplı ürün kullanmaya gerek yok. Dışarıda ölü pikselli diye 500 lira altına alabilme şansı varken sağlam olsun diye o kadar para veriyoruz ancak yine sorunlu çıkıyor. Ben burada para iadesi istedim, bekliyorum.

QP Bilişimden alınan AOC monitörlerde 2 defa ölü piksel için değişim sağlandı tanıdıklarım arasında. Bize verilen cevap markanın 0 ölü piksel garantisi sağladığıydı. Modeller Q27G2U ve C27G1 modelleriydi. Daha önce başıma gelmemiş olsa niye yanlış bilgi vereyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı