AOC AGON AG241QG vs DELL S2417DG

@Bungo Baggins , @Kuty İyi günler kullandığınız monitörlerde son durum nedir acaba, bahsi geçen 2 monitöre de bakıyorum önere bileceğiniz başka monitör var mı?
Dell olan model bir hayli sorunluydu o modelden uzak durmanızı rica ediyorum. Ghosting konusuna gelirsek o neredeyse piyasadaki tüm TN panallerin 1 ms aldatmacası. Çünkü gerçekten 1 ms kullanamıyorsunuz bahsi geçen ayarı vaadedilen seçeneğe aldığınızda. Normal veya orta artık hangisi varsa o ayarlarda kullanıyorum şu an kullandığım Asus PG258Q model bi monitör. Eğer 2K kullanmak istiyorum diyorsanız AOC marka model de güzeldi. Dediğim gibi şu an PG258Q kullanıyorum ama o bahsettiğim seçenek "Normal" ayarlarda bunların dışında herhangi bi problem yok.

S2417DG olan model iki gün önce elime ulaştı. Rev02 versiyonunda Color Banding sorunu yok deniyordu ama görüyorum ki halen var. DELL sitesinin Türkçe desteği var mı bilmiyorum bile. Biraz araştırdım yurt dışı numaralar çıkmakta. Muhtemelen bunu geri iade edeceğim aldığım mağazaya. Konu başlığındaki AG241QG ile S2417DG arasında ne gibi fark vardır? S2417DG olandan Color Banding sorunu yüzünden soğudum diyebiliriz. Üstüne 700-800₺ ekleyerek diğer modeli alırsam sizce durduk yere masraf mı yapmış olurum? Bu monitörü de (AG241QG) kullanan arkadaşlar fikirlerini belirtirse çok sevinirim.

TN panellerin çoğunda yok mu zaten ghosting sorunu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı