AOC C24G1 Işık Sızması ve Ölü Piksel Sorunu

Aynı monitörü iade için tecpro firmasına gönderdim. Benimkinde de ışık sızması vardı ve hiç memnun değildim. Yaklaşık 2 haftada doa raporu çıktı.

Kardeşim korkma monitörü servise göndermeden önce resmini çek detaylı kılcal çiziklere kadar sorunu da çek sende dursun resimleri bu resimde model ve seri no etiketi de olsun video da olabilir kutusunun da fotoğrafını çek kargola.
Kargo gelince kargocu gitmeden kargoyu kontrol et tutanak tuttur çizik hasar var ise.
Eğer servis kullanıcı hatası der ise tüketici hakem heyetine başvur.
Eğer servis parça değişimi der ise 6 ay içinde olduğu için tüketici seçimlilik haklarımdan ücret iadesi veya değişimi kabul ederim diyebilirsin eğer kabul edilmez ise tamiratı kabul etmeyip tüketici hakem heyetine verebilirsin kısa sürede sonuç çıkar hakkını alırsın %80 kazanırsın.
T.H.H. internet üzerinden de başvuru yapılabiliyor.

Kardeşim korkma monitörü servise göndermeden önce resmini çek detaylı kılcal çiziklere kadar sorunu da çek sende dursun resimleri bu resimde model ve seri no etiketi de olsun video da olabilir kutusunun da fotoğrafını çek kargola.
Kargo gelince kargocu gitmeden kargoyu kontrol et tutanak tuttur çizik hasar var ise.
Eğer servis kullanıcı hatası der ise tüketici hakem heyetine başvur.
Eğer servis parça değişimi der ise 6 ay içinde olduğu için tüketici seçimlilik haklarımdan ücret iadesi veya değişimi kabul ederim diyebilirsin eğer kabul edilmez ise tamiratı kabul etmeyip tüketici hakem heyetine verebilirsin kısa sürede sonuç çıkar hakkını alırsın %80 kazanırsın.
T.H.H. internet üzerinden de başvuru yapılabiliyor.

Mesajıma bir cevap versinler olmadı öyle yapacağım çünkü başka çarem yok gibi gözüküyor.

Güncelleme,

07.05.2020 de monitörümü güzelce paketleyerek gönderdim fakat bugün aradığımda orada ki teknisyen arkadaş siyah ekran da ışık sızmasının normal olduğunu ve ölü pikseli göremediğini söyledi. Bende ona sızmanın sadece bir tarafta olduğunu sonradan her yana yayıldığını söyledim o da bana Led ışığı olduğu için siyah ekranda olması normal gibi bir cümle kurdu bende bunu duyduktan sonra amirini aradım ve durumu özet geçtim tekrardan o da monitör konusunda o kadar bilgisi olmadığını ( Işık sızması ve ölü piksel ) teknisyen ile konuşacağını söyledi ve bana fotoğraf vb sonuçlar göndereceklerini iletti. Beklemedeyim hala.

Arkadaşlar monitörüm 3 aylık daha ne yapmalıyım ?

çok eski bi konu ama sonucunu merak ettim

Yeni konular

Geri
Yukarı