AOC G2260 Freesync 75 Hz Olmama Sorunu

dragunylmz

Hectopat
Daha fazla  
Yukarda ismini yazdığım monitörü az önce satın aldım. Fakat bi türlü 75 Hz yapamadım.

*Kullandığım laptopta DisplayPort girişi yok
*HDMI 1.4a standartında HDMI girişi var
*Laptobu monitöre Hdmi ile bağladım

Şimdi 1080p 75 Hz yapamamamın sebebi ;
*Kullandığım kablo mu ?
*HDMI 1.4a portu yüzünden mi ?
*HDMI to DP dönüştürücü port alıp taksam verim alabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
laptopunuzun görüntü çıkışı max 60 hz ile sınırlı olduğundan 75 hz çalışmaması doğal. Bunu iyi araştırın kablonun kaliteside etkendir bundan dolayı 75 hz çıkamayabilir

Yanlış bilmiyorsam HDMI ile de 75 Hz görmeniz gerekir. Görüntü ayarlarından 75 Hz seçeneğini göremiyor musunuz yoksa bu ayarı yapmayı hiç denemediniz mi? Laptop hakkında da bilgi vermeniz gerek.
Edit: Ekran kartı modelini konu etiketi yerine konu içerisine yazsaydın, biraz daha erken fark edebilirdim. 960M 1080p'de 60 Hz üzeri verebilen bir ekran kartı değil. Bağlantı tipi VGA'da olsa çözünürlük düşürmeden 60 Hz üzerini görmen ne yazık ki mümkün değil.

Son düzenleme:
Yanlış bilmiyorsam HDMI ile de 75 Hz görmeniz gerekir. Görüntü ayarlarından 75 Hz seçeneğini göremiyor musunuz yoksa bu ayarı yapmayı hiç denemediniz mi? Laptop hakkında da bilgi vermeniz gerek.
Edit: Ekran kartı modelini konu etiketi yerine konu içerisine yazsaydın, biraz daha erken fark edebilirdim. 960M 1080p'de 60 Hz üzeri verebilen bir ekran kartı değil. Bağlantı tipi VGA'da olsa çözünürlük düşürmeden 60 Hz üzerini görmen ne yazık ki mümkün değil.

Hocam kullanığım laptop Dell 7559
Gtx 960m
i7-6700hq
16gb ram
Hdmi soket: 1.4a

Bi önceki gün yazım hatasından ban yediğim için cevap veremedim kusura bakmayın.

Hocam peki bununla ilgili bi tablo veya net bi bilgi var mı ?

Şu an monitörümü 75 hz olarak ayarladım. Nasıl yaptığımı anlatayım belki diğer arkadaşlara yardımcı olur. Öncelikle 2.0 hdmi kablo aldım. Daha sonra intel graphics ayarlarına girip özel çözünürlüğü 1920x1080 75hz yaptım. Daha sonra Nvidia kullanıcı panelinden Physx ayarlarından gtx960m i seçtim. Ve tekrar intel graphics e gelip 75 hz seçeneğini seçtim. Ayrıca gtx960m 144hz ye kadar destekliyor sanırım yanlış biliyorsunuz. Fakat laptopu her başlattığımda intel graphics e girip tekrar profil seçmem gerekiyor. Henüz varsayılan olarak ayarlayamadım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2017-12-28 at 12.41.37.jpeg
    WhatsApp Image 2017-12-28 at 12.41.37.jpeg
    80 KB · Görüntüleme: 242
O ekran kartının 1080p 60Hz üzeri çıkmayacağını bizzat teknik servis söyledi. Şuan monitörün Hz verdiği doğrudur fakat ekran kartın o performansı sergileyebilir mi bilmiyorum. Daha öncesinde özel çözünürlük ile 200Hz ayarladığım olmuştu..

O ekran kartının 1080p 60Hz üzeri çıkmayacağını bizzat teknik servis söyledi. Şuan monitörün Hz verdiği doğrudur fakat ekran kartın o performansı sergileyebilir mi bilmiyorum. Daha öncesinde özel çözünürlük ile 200Hz ayarladığım olmuştu..
Ayrıca yanlış bildiğim bir konu olduğunu düşünmüyorum. O ekran kartının teknik özelliklerini araştırırsan ne demek istediğimi anlarsın. O ekran kartı ile 1080p 60Hz üzeri almaya çalışırsan oyunlarda yırtılmalar olacaktır..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı