AOC G2260VWQ6 alınır mı?

Yukarıda fotoğrafını eklediğim ışık sızması problemine rağmen gayet memnunum. Kaldı ki hepsinde olan kronik bir sorun değil. Şanssızlığıma bana denk geldi :) Sonuç olarak tavsiye ederim.

Yukarıda fotoğrafını eklediğim ışık sızması problemine rağmen gayet memnunum. Kaldı ki hepsinde olan kronik bir sorun değil. Şanssızlığıma bana denk geldi :) Sonuç olarak tavsiye ederim.
Teşekkür ederim geri dönüş yaptığınız için. 21,5 inc sizce yeterli mi ?

Teşekkür ederim geri dönüş yaptığınız için. 21,5 inc sizce yeterli mi ?

Olay biraz da daha önce kullandığınız monitörün büyüklüğüne bağlı. 21,5 inçten küçük kullandıysanız büyük gelecektir, tam tersi durum söz konusu ise de küçük. Benim önceki monitörüm de 21,5 inçti. O sebeple garipsemedim. Eğer daha büyük bir ekran arıyorsanız bu bütçeyi epey aşmanız gerekecek. Malum hem 1 ms hem 75 Hz olup 21,5 inçten büyük olan monitörler epey pahalı :)

Olay biraz da daha önce kullandığınız monitörün büyüklüğüne bağlı. 21,5 inçten küçük kullandıysanız büyük gelecektir, tam tersi durum söz konusu ise de küçük. Benim önceki monitörüm de 21,5 inçti. O sebeple garipsemedim. Eğer daha büyük bir ekran arıyorsanız bu bütçeyi epey aşmanız gerekecek. Malum hem 1 ms hem 75 Hz olup 21,5 inçten büyük olan monitörler epey pahalı :)
Bir yerde monitörün kendi hoparlörü var mı yoksa ayrı olarak mı alınmalı ? Bazı konular altında yok diye okudum.

Kusura bakmayın biraz gecikti, dışardaydım :) Here we go !

Monitör kutusu dışında bir de amazon kutu yapmış. Sağlam şekilde gelmesi gerçekten müthiş sevindirdi. " Ya nasıl gelecekti? " demeyin arkadaşlar, kargo firmalarımızı düşününce Alamanya' dan gelen malzeme böyle mutlu ediyor.

Şimdi bir eksi yönden bahsetmek istiyorum. Monitör 22" ( çerçeve hariç 21.5" ) olmasına rağmen boy konusunda biraz cimri davranılmış sanki. 19" eski monitörümle yan yana koydum ve boyları arasında 1 cm kadar bir fark olduğunu gördüm. Buna biraz üzüldüm şahsen.
Eki Görüntüle 203936

Eki Görüntüle 203937

Aoc hiçbir masraftan kaçınmamış ve hdmi, vga, dp, güç kablosu, ses kablosu ve Allah ne verdiyse kablousunu koymuş pakete. Dp kullandım tabiki. Standı taktım, kabloları bağladım ve çalıştırdım.

Monitörün menüsü gayet kullanışlı. Bu ayarlarda hemen Displayport versiyonunun seçmenizi tavsiye ederim. Dp 1.1 ve 1.2 destekliyor aygıt. Bu ikisi arasında seçim yapıyorsunuz. Onun dışında renk ayarları, renk seçimi ayarları falan biliyorsunuz.

Monitör üzerindeki tuşlarla yapabileceğiniz her ayarı bilgisayara kurduğunuz bir yazılımla da ( Aoc I-menu ) yapabiliyorsunuz. Bu da tuşlara dokunmadan ayarları yapmanızı kolaylaştırıyor.

Hemen ölü piksel testi yaptım ve ölü piksel göremedim. Çok da ayrıntılı incelemedim ama göze batar bir şey olmadığı kesindir.

75hz ve 1ms gerçek anlamda fark ediyor arkadaşlar. Gerek internette kullanırken gerekse oyunlarda 1ms tepkime süresi farkını kesinlikle hissediyorsunuz.

Oyun olarak ise gta 5'te denedim. Yenileme frekansını 75hz yaptım ve yine farkı test ettim. Bu kadar farkı beklemiyordum. Tepki inanılmaz fark etti. Başka bir oyun denemeden yazdım yazımı hemen :) Bizi pişman edecek bir monitör değil. Güzel paylaşımlara teşekkürler.

Bende de aynı monitorden var. HDMI'den bagladım 1080p 75 Hz alamıyorum. Display porttan baglamam lazım dimi 75 Hz için? Birde bu monitorun input lag sorunu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı