AÖL'e geçmek için ne yapabilirim?

530546

Decipat
Arkadaşlar merhaba, öncelikle 9. sınıfıtan beri istiyorum ancak babam bana güvenmiyor. 9. sınıfta çok fazla akran zorbalığına marus kaldım. Artık okula gitmekten korkuyorum. 10. sınıfa geçtim ve okulumu değiştirdim. Hem sınıfça sayımız az hem de erken kalkıyorum, eskiden 6.30'da falan kalkıyordum. Şimdi ben bu okula gittim ilk gün, bir arkadaş vardı sınıfta. O arkadaşla sohbet muhabbet falan ettim. Sohbetin sonunda iyiymiş ya burası dedim. Arkadaş ise daha bu ilk haftlar ya ondan sakin dedi. 2 aya görürsün burayı falan dedi. Ben de tırstım tabii aynı şeyleri tekrar yaşamak istemiyorum. Son olarak bugün yani 40-50 dakika önce babam beni MESEM'e alacağını söyledi. Hatta ve hatta nakilimi aldı. Şanzımancı bir arkadaşı vardı yani şanzımancılağa başlayacaktım. Bu sebepten ötürü beni farklı bir bölüme yerleştirmesi gerekti ancak şu anda gittiğim okulda öyle bir bölüm yok. Ondan tekrardan nakil aldıracak. Şimdi ben tekrardan korkuyorum, çünkü okula gitmek istemiyorum. Gideceğim okullardan bana hayır falan gelmeyecek, farkına vardım. MESEM'den de vazgeçtim. Şimdi ise AÖL istiyorum ancak babam bunu tartışmıyor bile. Okuyamazsın diyor. Ancak ben bayağı bir seviyorum ders çalışmayı. Böylesi yerler yüzünden soğuyorum okuldan. Ne yapacağım? Öneri verin bir şeyler deyin. Bıktım artık bu hayattan.

Durumumuz yok çalışıyorum diye mazeret sunup çalıştığını kanıtlarsan olur anca.

Olabilir fakat her ne kadar kendisi çalışabileceğine de inansa çalışamayacak yapamayacak gerçekten o kadar basit bir iş değil açığa geçip de yapabilen tek bir kişi bile tanımıyorum ve benim okuduğum okul %5 ile alıyor buradaki hocalarımızda anlattı normalde 20 bine girmesi gerek çocuklar 100.000'e girememiş açığa geçip de başarabilen yok maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı