Aorus 15p XD almak iyi fikir miydi?

23 bine 3070p'li cihaz sahibi oldum bende. Monster bile en ucuz 29 binin üstünde satıyor.
Win 10 diye beklerken Win 11 çıktı. Biraz sabredeceğim. Ama çok sıkarsa beni Windows 10'a geçerim.

Şu an için gözüme çarpan sıkıntıları sıralayayım.
5 GHz ağlara bağlanamıyorum.
160-170 FPS'lerden 120'lere ani düşüşlerde kasma hissediyorum. Bu durum ekranın 240 Hz olmasıyla ilgili midir bilemedim.
Ekranda ışık sızması var gibi gelmişti ancak şimdi tekrardan kontrol ettim ve fark edemedim niyeyse.

Cihaz elime geçeli 5 gün kadar oldu. Oturup 1 saat aralıksız kullanma fırsatını yakalayamadım. Yukarıda yazdığım sorunlarda öyle eften püften şeyler. Işık sızması olayını es geçmemek lazım ancak sanırım ben yanıldım orada. Şuan için bir şey fark edemedim.

Premium bir ürün. MSI GP76 (RTX 3080) ürününü almıştım 39 bine. Ancak bu 23'e düşünce onu iptal ettim. Arada ciddi bir fark vardı ve Gigabyte f/p oranı açısından daha cazipti. İyi ki de böyle yapmışım. Çok hoşuma gitti bu ürün.
Aynı zamanda MSI notebook kullanıcısı olarak şu dip notu geçmem lazım. Klavyeye çok önem veririm sık yazı yazdığım için. Steelseries bir başka. Ne yazık ki hiçbir marka bu kalitenin yanına yaklaşamıyor. Gigabyte'ta öyle... Ancak piyasadaki diğer ürünler ile karşılaştırma yaptığımızda da genel kalitesi gayet yukarılarda diyebilirim. RGB severler için de ayrı bir güzel. Per key özelliği mevcut.

Cihazda en önemli gördüğüm 2 farklı saçma durum var. Birincisi, laptop açık değilken şarja bağladığımızda bunu gösteren ışıklar kasa üzerinde yok. İkincisi ise, güç girişi kasanın sağında ve orta kısımda yer alıyor. Buda yetmezmiş gibi 2 tane de USB portu var bu kısımda. Mouse için yeterli alanınız yoksa rahatsız edecektir bu durum.

Hocam ben de aynı bilgisayarı almayı düşünüyorum. Oyun performansları nasıl acaba? Özellikle valorant, cs:go gibi oyunları çok oynuyorum, fakat internette hiç bu oyunların performans testini göremedim. Eğer bu oyunları oynayanınız varsa sıcaklık, fps vs. değerlerini söyleyebilir misiniz? İnternette bu laptopla genelde Triple A oyunların testleri yapılmış, o bakımdan fps ve sıcaklık değerleri güzel gözüküyor. Fakat dediğim oyunların testlerini bulamadım.

Hocam ben de aynı bilgisayarı almayı düşünüyorum. Oyun performansları nasıl acaba? Özellikle valorant, cs:go gibi oyunları çok oynuyorum, fakat internette hiç bu oyunların performans testini göremedim. Eğer bu oyunları oynayanınız varsa sıcaklık, fps vs. değerlerini söyleyebilir misiniz? İnternette bu laptopla genelde Triple A oyunların testleri yapılmış, o bakımdan fps ve sıcaklık değerleri güzel gözüküyor. Fakat dediğim oyunların testlerini bulamadım.
Hocam bu cihaz'a sahip değilim ancak o oyunlarda vereceği FPS ve sıcaklık değerleri sizi zaten tatmin edecektir.

3060p olanından memnunum 6 aydır kullanıyorum tek sorunu fan, klavye vb ayarlarını yaptığın program ara ara çalışmıyor silip yüklemek gerekiyor.

Arkadaşlar bende de aynı PC var oyun oynarken şarj kablosu takılı olmasına rağmen %100 olan şarjım %90'lara kadar düşüyor bu sizlerde de oluyor mu? Yoksa benim laptop arızalı mı?

Geri
Yukarı