Apartmanda fiber dairede bakır kablo kullanmak

Hayır hocam yanlış anladınız. Ben TT'nin FTTB altyapısında 100 üzeri yok dedim. Siz zaten GigaFiber altyapısından hizmet alıyormuşsunuz, bu Turknetin kendisine ait TT'den bağımsız bir altyapı.

Turknet de TT altyapısında en fazla 100 veriyor.
Evet doğru öyle, turk telekom işte napıcan pislik firma uzak dur derim.

Evet doğru öyle, turk telekom işte napıcan pislik firma uzak dur derim.
Ben zaten Millenicom kullanıyorum da yarın bir gün lazım olursa TT'ye de geçebilirim. Herhangi bir firmayı pislik diye yaftalayıp bir diğerinin fanboyluğunu yapmak bence anlamsız. En nihayetinde hepsi kâr amacı güden şirketler. Biz de onlara para verip internet hizmeti alan vatandaşlarız. Olayı bu kadar dramatize etmenin alemi yok. Bugün ayıla bayıla savunulan Turknet 2 ayda 2 zammı yapıştırıp GigaFiber müşterilerinin masraflarını diğer müşterilerinden çıkarmaya başladı. Peki bu da sizin mantığınıza göre "pislik" bir hareket değil midir? Bence değildir. Adamlar tek fiyat politikası belirlemiş ve zaten taahhütsüz hizmet veriyor. Duruma göre zammını yapacak.

Ben zaten Millenicom kullanıyorum da yarın bir gün lazım olursa TT'ye de geçebilirim. Herhangi bir firmayı pislik diye yaftalayıp bir diğerinin fanboyluğunu yapmak bence anlamsız. En nihayetinde hepsi kâr amacı güden şirketler. Biz de onlara para verip internet hizmeti alan vatandaşlarız. Olayı bu kadar dramatize etmenin alemi yok. Bugün ayıla bayıla savunulan TurkNet 2 ayda 2 zammı yapıştırıp GigaFiber müşterilerinin masraflarını diğer müşterilerinden çıkarmaya başladı. Peki bu da sizin mantığınıza göre "pislik" bir hareket değil midir? Bence değildir. Adamlar tek fiyat politikası belirlemiş ve zaten taahhütsüz hizmet veriyor. Duruma göre zammını yapacak.

Yıllarca Türk Telekom kullandım hocam. 10 yıl belki daha fazla. Sonra Türk Telekom altyapısında TurkNet'e geçtim. Dünya varmış dedim. Sürekli sorun yaşadığım altyapıda TurkNet'e geçince 1 kere bile arıza kaydı bırakmadım kimseyi aramadım yardımcı olun demedim. Kusura bakmayın da insanları soyup hizmeti doğru düzgün vermeyen bir firma. Hiç kusura bakmayın yaşamayan bilmez. Kimsenin fanboyluğunu falan yaptığım yok. Sonuçta aynı altyapı aynı santral aynı kablolar. Birinde sorun varken diğerinde neden yok? Şu an giga kullanıyor olabilirim ama bundan 1 sene öncesine kadar ben de bakır kullanıyordum Türk Telekom altyapısı. Anlaşılmıştır diye düşünüyorum. Zammı Türk Telekom yapmış ayrıca TurkNet değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllarca Türk Telekom kullandım hocam. 10 yıl belki daha fazla. Sonra Türk Telekom altyapısında TurkNet'e geçtim. Dünya varmış dedim. Sürekli sorun yaşadığım altyapıda TurkNet'e geçince 1 kere bile arıza kaydı bırakmadım kimseyi aramadım yardımcı olun demedim. Kusura bakmayın da insanları soyup hizmeti doğru düzgün vermeyen bir firma. Hiç kusura bakmayın yaşamayan bilmez. Kimsenin fanboyluğunu falan yaptığım yok. Sonuçta aynı altyapı aynı santral aynı kablolar. Birinde sorun varken diğerinde neden yok? Şu an giga kullanıyor olabilirim ama bundan 1 sene öncesine kadar ben de bakır kullanıyordum Türk Telekom altyapısı. Anlaşılmıştır diye düşünüyorum. Zammı Türk Telekom yapmış ayrıca TurkNet değil.
Port zammı TT altyapısı kullanan bütün firmaları etkiledi. 2 ayda 2 zam yapan Turkneti neden daha fazla etkiledi acaba? Bilmeden sallıyormuşum. Kabahat bir Turknet fanboyuyla polemiğe giren bende.
Bir daha muhattap olmamak dileğiyle.

Port zammı TT altyapısı kullanan bütün firmaları etkiledi. 2 ayda 2 zam yapan Turkneti neden daha fazla etkiledi acaba? Bilmeden sallıyormuşum. Kabahat bir Turknet fanboyuyla polemiğe giren bende.
Bir daha muhattap olmamak dileğiyle.
İnşallah olmayız evet. Turknet zam yaptıysa yaptı kimseyi zorla tutmuyor, tek tuşla abonelik iptal edebiliyorsun mesela. Beğenmeyen iptal etsin ve gitsin. Zam yaptı ama zorla kimseyi de çakmadı kendisine değil mi? Burada gigafiberin parasını başkasından çıkarma gibi bir durum yok. Zam yaptıysa yaptı. Beğenmeyen zaten TT altyapısı, gitsin tt'ye abone olsun? Nedir yani neyi paylaşamıyorsunuz benimle? Saçma sapan bişey söylediniz şu an. 1000 mbps interneti biri 140 liraya diğeri 400 liraya veriyor. Acaba hangisi daha düzgün bir firma? Ya da fiyatları boşverelim, hangisinin hizmeti daha kaliteli? Hangisinin destek hizmeti daha iyi? Turknet fanboyluğuyla alakası yok bunun. Hadi kolay gelsin.

İnşallah olmayız evet. Turknet zam yaptıysa yaptı kimseyi zorla tutmuyor, tek tuşla abonelik iptal edebiliyorsun mesela. Beğenmeyen iptal etsin ve gitsin. Zam yaptı ama zorla kimseyi de çakmadı kendisine değil mi? Burada gigafiberin parasını başkasından çıkarma gibi bir durum yok. Zam yaptıysa yaptı. Beğenmeyen zaten TT altyapısı, gitsin tt'ye abone olsun? Nedir yani neyi paylaşamıyorsunuz benimle? Saçma sapan bişey söylediniz şu an. 1000 mbps interneti biri 140 liraya diğeri 400 liraya veriyor. Acaba hangisi daha düzgün bir firma? Ya da fiyatları boşverelim, hangisinin hizmeti daha kaliteli? Hangisinin destek hizmeti daha iyi? Turknet fanboyluğuyla alakası yok bunun. Hadi kolay gelsin.
Sizinle bir şey paylaşamadığım yok. Ben sadece herhangi bir firmaya pislik demenin anlamsızlığından dem vurdum. Siz lafı aldınız götürdünüz. Durduk yere sinirlendiniz. Oysa ben sizi sinirlendirecek bir şey söylememiştim. Şahsınıza özel değil ortaya genel bir laftı o söylediğim. Ama siz kişisel algılayıp beni yanlış anladınız galiba. Sonrası malum, bu lüzumsuz polemik ortaya çıktı.

Öte yandan 1 Gbps'i Turknetin 140 liraya verip de TT'nin 400 liraya vermesinin arka planını düşündünüz mü hiç? Mesela TT'nin Turknetten daha büyük bir firma olduğu için giderlerinin daha fazla olduğunu falan. Sanmıyorum...

Neyse laf anlamayana daha da yazacak bir şeyim yok. Çevrenize sabırlar.

Sizinle bir şey paylaşamadığım yok. Ben sadece herhangi bir firmaya pislik demenin anlamsızlığından dem vurdum. Siz lafı aldınız götürdünüz. Durduk yere sinirlendiniz. Oysa ben sizi sinirlendirecek bir şey söylememiştim. Şahsınıza özel değil ortaya genel bir laftı o söylediğim. Ama siz kişisel algılayıp beni yanlış anladınız galiba. Sonrası malum, bu lüzumsuz polemik ortaya çıktı.

Öte yandan 1 Gbps'i Turknetin 140 liraya verip de TT'nin 400 liraya vermesinin arka planını düşündünüz mü hiç? Mesela TT'nin Turknetten daha büyük bir firma olduğu için giderlerinin daha fazla olduğunu falan. Sanmıyorum...

Neyse laf anlamayana daha da yazacak bir şeyim yok. Çevrenize sabırlar.
Ev telefonunda yüksek fiyat, internette yüksek fiyat, mobilde yüksek fiyat. Peki nerde düşük fiyat? Ayrıca fiyata göre verilen hizmet? Peki siz bunları düşündünüz mü? 3 hizmeti de kullandım üçü de berbat. Bunu sadece ben söylesem okey sıkıntı yok.

Daha yeni açılmış konu, okuyun biraz. Sizinkine de sabırlar.

100 Mbps kadar kullanacaksan hiçbir sorun yaratmaz ama binaya kadar getirip evlere bakır vermek, FTTB kabin koymak şeref yoksunluğudur. FTTB artık kalmadı nasıl öyle bir şey yapmışlar enteresan. Müdürlüğünüzün çalışanlarının dini imanı yokmuş demek ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı