Apartmandaki hırsız

selo1907

Femtopat
Daha fazla  
Garip bir sorunla karşı karşıyayım. Evimizin kapısının önünde ayakkabılık var. Annemin deodoranta alerjisi olduğu için dışarda sıkıyordum. Deodorantımı da ayakkabılığa koyuyordum. Hemen hemen 2 hafta önce deodorant artık orda değildi. Geçen hafta da bir çift ayakkabımı almışlar. Buraya kadar sorun etmedim. Sonuçta deodorant da ayakkabı da ihtiyaç. İhtiyacı olan almıştır dedim. Ama 2 gün önce ayakkabılığın üstündeki annemin kendi eliyle yaptığı kilden saksıyı çalmışlar. Cidden can sıkıcı olmaya başladı. Bu çalınanlar için polise de gidemem. Ne yapabilirim?

Garip bir sorunla karşı karşıyayım. Evimizin kapısının önünde ayakkabılık var. Annemin deodoranta alerjisi olduğu için dışarıda sıkıyordum. Deodorantımı da ayakkabılığa koyuyordum. Hemen hemen 2 hafta önce deodorant artık orada değildi. Geçen hafta da bir çift ayakkabımı almışlar. Buraya kadar sorun etmedim. Sonuçta deodorant da ayakkabı da ihtiyaç. İhtiyacı olan almıştır dedim. Ama 2 gün önce ayakkabılığın üstündeki annemin kendi eliyle yaptığı kilden saksıyı çalmışlar. Cidden can sıkıcı olmaya başladı. Bu çalınanlar için polise de gidemem. Ne yapabilirim?

İmkanınız varsa kamera yerleştirip şikayetci olun belki gıcıklığına yapan bir çocuk vardır ailesi akıllanır.

İmkan dahilinde kamera yerleştirebilirsin, ancak böyle suçüstü yaparsın.
Kamera takacağız. Ama çalan kişinin kimliğini nasıl tespit edeceğiz ki? Zaten bu seçim olayları yüzünden apartmana giren çıkan belli değil. Muhtar adayları bile broşür dağıtıyor. Bence bu broşür dağıtıcıları ciddi bir güvenlik sorunu.

Apartman ortak alan. En başta ıvır zıvır ve özellikle ayakkabı koymanız hata. Ayakkabılık doluysa hırsız eksik olmaz oradan. Eve sipariş getirenler falan özellikle kestiriyorlar gözlerine.

Sana bir taktik vereyim uygula bunu. Git bir çift pahalısından sağlam şık bir ayakkabı al (yemlemelik). Sonra da av dükkanından bir tane ayı kapanı al. Ardından dış kapının önüne ayı kapanını kamufle edecek şekilde ayakkabıyla beraber yerleştir. Ondan sonrası cenab-ı hakkın takdirine kalıyor artık.
1711037122618.png

Garip bir sorunla karşı karşıyayım. Evimizin kapısının önünde ayakkabılık var. Annemin deodoranta alerjisi olduğu için dışarıda sıkıyordum. Deodorantımı da ayakkabılığa koyuyordum. Hemen hemen 2 hafta önce deodorant artık orada değildi. Geçen hafta da bir çift ayakkabımı almışlar. Buraya kadar sorun etmedim. Sonuçta deodorant da ayakkabı da ihtiyaç. İhtiyacı olan almıştır dedim. Ama 2 gün önce ayakkabılığın üstündeki annemin kendi eliyle yaptığı kilden saksıyı çalmışlar. Cidden can sıkıcı olmaya başladı. Bu çalınanlar için polise de gidemem. Ne yapabilirim?

Kapının gözüne bak. Gelince çıkıp döversin.

Çok yaratıcısınız. Kendi fikirlerinizi kendinize saklayın.

Kamera takacağız. Ama çalan kişinin kimliğini nasıl tespit edeceğiz ki? Zaten bu seçim olayları yüzünden apartmana giren çıkan belli değil. Muhtar adayları bile broşür dağıtıyor. Bence bu broşür dağıtıcıları ciddi bir güvenlik sorunu.

Ayakkabı çalmayı göze alan çakal yüzünü gizlemeyi düşünemez bile bence kanka, verirsin görüntüyü karakola en kötü öyle hallolur.

Yeni konular

Geri
Yukarı