Apple 4 Aylık IPhone'nin İki Kez Ekranı Arzalanmasına Rağmen Değişim Yapmıyorlar

Bilir kiş ifalan boş ver dostum. Tüketici haklarına gidiyorsun formu dolduruyorsun elinde arıza kayıtları varsa. Onları sunuyorsun. Para iadesimi yoksa değişimmi istiyorsun onu belirtiyoırsun bu kadar firmalarla neden uğraşıyorsunki. İlk 6 ay içerisinde üründe çıkan arızalar ayıplı mal olarak kabul edilir firma ürünün sağlam olduğunu ispatla yükümlü sen değilsin. Zaten elinde arıza tutanakları varmış ki bu da ürünün ayıplı mal olduğunu gösterir. Uğraşma direk tiketici haklarını git.

Evet dediğiniz işlemleri yapması lazım ama o formda hangi bilgilerin talep edildiğini biliyor musunuz? Firmanın vergi numarası gibi sadece faturada bulunan bilgileri istiyor.

Değerli bilgilerin için teşekkürler, tüketiciler olarak aldığımız desteğin daha kaliteli olması için bu firmalara karşı olan yasal haklarımızı sonuna kadar kullanmalıyız ve daha çok bilinçlenmeliyiz.

Teknosa'dan cihaz değişim talebinde bulunmadım. Servisten rapor alıp talepte bulumamda yarar var mı? Yoksa direkt dava açıp elimde kararla gitmem daha mı mantıklı? Sürecin çok uzamasını istemiyorum ve bu sürede cihazımı kullanmak istiyorum. Bazı kişilerin direkt olarak Apple'a dava açıp sonuçlanınca Apple hukuk departmanından aranıp yeni cihaz aldığını okudum. Sonuçta mantıken üretici ve destek sağlayıcısı da cihazımı değişmek zorunda değil mi? Apple'ın sonuç açıklanırsa Teknosa'dan daha hızı süreçi yürüteceğini düşünüyorum.

Böyle bir şey buldum ama tam olarak anlayamadım.
Şimdi bu cihaz tekrar arza yaptı diye yani ilk arzası değil diye Apple'a dava açamam mı?

Eki Görüntüle 1952614

Bulduğunuz o belge kanun hocam :) Garanti Belgesi Yönetmeliğidir kendisi. Haklarınız orada ne yazıyorsa o şekilde. Apple'a karşı THH'ye sürecini başlatanlar büyük ihtimal telefonlarını Apple'dan aldılar. Sizin faturanızda Teknosa bilgileri mevcut ve THH'ye başvururken sizden faturadaki bilgileri isteyecekler.

Yapmanız gereken, Ürünün 2. Kez arızalandığı ile ilgili bir rapor aldıktan sonrasında satıcıya durumu belirtip seçimlik hakkınız olan değişim hakkını kullanmak istediğinizi belirtmek. Eğer satıcı kabul etmezse THH'ye başvurun. Servis rapor verse evet güzel olur ama vermezse asıl muhattabınız ile süreci devam ettirin.

Evet dediğiniz işlemleri yapması lazım ama o formda hangi bilgilerin talep edildiğini biliyor musunuz? Firmanın vergi numarası gibi sadece faturada bulunan bilgileri istiyor.

Bulduğunuz o belge kanun hocam :) Garanti Belgesi Yönetmeliğidir kendisi. Haklarınız orada ne yazıyorsa o şekilde. Apple'a karşı THH'ye sürecini başlatanlar büyük ihtimal telefonlarını Apple'dan aldılar. Sizin faturanızda Teknosa bilgileri mevcut ve THH'ye başvururken sizden faturadaki bilgileri isteyecekler.

Yapmanız gereken, Ürünün 2. Kez arızalandığı ile ilgili bir rapor aldıktan sonrasında satıcıya durumu belirtip seçimlik hakkınız olan değişim hakkını kullanmak istediğinizi belirtmek. Eğer satıcı kabul etmezse THH'ye başvurun. Servis rapor verse evet güzel olur ama vermezse asıl muhattabınız ile süreci devam ettirin.

6 ay içinde arıza yaptığı için satıcı firma. iPhone ile işi yok Teknosa muhatap. Vergi numarası falan istenmez aldığı ürünün faturadaki adresi istenir. Hangi Teknosa mağazası ise oranın adresi

Son düzenleme:
Hayır. Isınınca daha belirgin olduğunu fark ettim sadece. Şekli sizinkine çok benziyor ama sininki gibi yanlamasına uzamıyor.

Benim de dikkatimi çekti özellikle ısınınca artıyor. O fotoğraf benim telefonuma ait değil. İlk arzda boydan boya uzuyordu garanti kapsamında değişim yapıldı şu an sadece sol alt köşenin kıvrımında daha az belirgin bir şekilde duruyor. Arkadaşımın XR telefonuna az önce baktım yıllardır kullanmasına rağmen nokta hata yok.

Geri
Yukarı