Apple vs Diğerleri

Siz hangisini tercih edersiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    79

OnurTAŞ

Kilopat
Yer
Sancaktepe, İstanbul
Bazı arkadaşlarım var. Durumu iyi olmadığı halde inatla iPhone tercih ediyorlar. Sizce de binlerce lirayı IPhone'a vermek gereksiz değil mi? Ben şahsen milyoner olursam ASUS ROG Phone 2'nin yanında iPhone kullanırım onun haricinde asla iPhone almam, kullanmam.
Apple karşıtı biri değilim. Gayet güzel şık ve performanslı ürünleri var. Ama o kadar fiyat da biçilirse alınmaz yani. Benim bir arkadaş IPhone'u sevmeyenler genelde IPhone'u kullanmayı bilmiyorlar diyor bana. Bende güldüm. Apple ürünlerini kullanıcıları kısıtlayan, güvenliği amaçlayan, kapalı bir kutu gibi görüyorum. Tıpkı dizüstü almak gibi. Android ise toplama PC gibi geliyor gözüme.
Bir de başta dediğim şeye eklemek istiyorum. iPhone alınca sanki bir şey(!) Oluyor.
Sizin görüşünüz neler?
NOT: Konu kategorisi için uygun yer bulamadığım için üzgünüm.

Amiral Gemisi bir Android candır.

Bence Android IOS kadar akıcı değil, şuana kadar IOS 5 den IOS 13 ye kadar tüm sürümlerini kullandım ve Android'den daha şık ve akıcı buldum. Ayrıca Android'e en fazla 2 - 3 büyük güncelleme geliyor ama IOS cihazlara bir sürü güncelleştirme getiriyor, tek kötü yanı bir telefon için gelen son sürüm cihazı yavaşlatıyor. Şuan Android kullanıyorum ve sanki IOS kullanıyormuş gibi kısıtlıyım, ROOT atacağım ama Knox sayacı var bu yüzden atamıyorum. :)

Tabi ki tercih meselesi, ben 3-4 telefon Android kullandım daha sonrasında Apple aldım bir tane. Androidlerin hepsinde çeşitli sorunlar yaşadım ve çoğu performansla alakalıydı. O seneler önce aldığım iPhone 5S'i kullanıyorum hala ve bir gün olsun bir performans düşüşü yaşamadım. Hep ufak tefek şeyler çok yük olduğundaki ince takılmalar, ısınmalar falan. Sadece bu telefonla oyun oynayamıyorum o da normal ne indirmeye alan var ne de uygulamaların güncel hallerini kaldırmaya parça (oyun dediğimde PUBG gibi fazla alan kaplayan oyunlar yoksa çerezlik oyunlar hala rahatça oynanıyor ve zaten telefonda oynanacak oyunlar bunlardır, PUBG felan değil). Diğer bir sorunda hafıza o da çok resim kullanan biri olmadığı için aşırı sorun yaratmıyor. Yani demem o ki şu yaşadığım 2 sorun da bırak olsun neredeyse 6 sene olacak iPhone5S'i alalı. Sadece bir kere de yenisi gelsin diye garantiye göndermiştim. Param olsun yine Apple alırım isteyen istediğini desin. Virüs konusunda yazacağına değinecek olursam da eskiye göre kat ve kat artmış virüs, hackleme girişimlerinin arttığı bir devirde daha korumalı Apple kullanmak daha iyi değil mi sence?

Evet. Örneğin Samsung kendi işletim sistemini yapsaydı ve aradan 10 yıl geçseydi Samsung da iyi olacaktı. Akıcılık konusunda FPS değerinden mi bahsediyorsunuz?😃

Keşke öyle yapsa, Android yerine ayrı bir işletim sistemi. Fakat arayüzünü çocuksu yapmazsa iyi olur.

Evet. Örneğin Samsung kendi işletim sistemini yapsaydı ve aradan 10 yıl geçseydi Samsung da iyi olacaktı. Akıcılık konusunda FPS değerinden mi bahsediyorsunuz?😃
FPS? Oyunu da kastetmiştir ama oyundan bahsetmiyoruz. Uygulamaları kullanırken, işlem yaparken yani hız konusunda iOS diyoruz. Bilgisayarda da öyledir oyun için performans istersen oyun parçalarından bilgisayar toplarsın ama iş yapmak istersen hız istersen MAC deriz. Oradan düşün. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı