Android vs iPhone

Bayağıdır böyle bir konu açılmadığını gördüm. Kendi yanıtım, açıkçası IPhone'u her ne kadar sevemesem de işletim sisteminin telefonla optimizasyonu oldukça hoşuma gidiyor. Eski telefonlar bile hızlı çalışıyorlar. Ancak Android tarafında eski telefonlar aşırı yavaş çalışıyorlar. Çok detaylıca sebep yazamıyorum ancak siz yazabilirseniz sevinirim.

Kişiden kişiye göre değişir, bence iPhone.

Evet hocam, bir çete savaşı başlattınız.
Android fanboyları ile Apple fanboyları birazdan çatışmaya başlar.
Bence iPhone, işlemci konusunda çok önde, kamera açısından aynı şekilde.
Fiyat konusunda Android sistemler daha makul, günümüz şartlarında yine sıkıntı.

Evet hocam, bir çete savaşı başlattınız.
Android fanboyları ile Apple fanboyları birazdan çatışmaya başlar.
Bence iPhone, işlemci konusunda çok önde, kamera açısından aynı şekilde.
Fiyat konusunda Android sistemler daha makul, günümüz şartlarında yine sıkıntı.

Fiyat sıkıntısı sadece ülkemizde var, yabancı ülkelerde fiyat sıkıntısı yok.

Bayağıdır böyle bir konu açılmadığını gördüm. Kendi yanıtım, açıkçası IPhone'u her ne kadar sevemesem de işletim sisteminin telefonla optimizasyonu oldukça hoşuma gidiyor. Eski telefonlar bile hızlı çalışıyorlar. Ancak Android tarafında eski telefonlar aşırı yavaş çalışıyorlar. Çok detaylıca sebep yazamıyorum ancak siz yazabilirseniz sevinirim.

iPhone optimizasyonu ve kamera olarak gayet iyi. Benim için Android'de APK dosyaları kurulabildiği için daha iyi. Sıkıldığında Custom ROM'da kurulabiliyor.

Telefonun tek amacı telefon olarak kullanılmaksa ve uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız iPhone.

Telefonda APK gibi dış kaynaklardan dosya kurulumu yapacaksanız, telefonum aynı zamanda flash bellek özelliği gibi yan özellikler barındırsın diyorsanız Android.

Samsung Note serisi kullanmış, Android işletim sistemine tövbe etmiş biri olarak kullandığım telefon iPhone 13. bir önceki telefonum da iPhone 11'di eşime verdim :)

Bu arada IPhone'da sorunsuz değil tabii ama Android gibi gözüme batmıyor sorunları.

Gidip de giriş seviye Android telefon alıp kötülemek yerine Amiral Gemisi modellere göre Android'i artısı ile eksisi ile eleştirmek daha mantıklı. Tartışacaklar için bunu söylemeliyim.

Şu anda iPhone 5'ten yazıyorum, 2012'de çıkmasına rağmen hâlâ da akıcılığını korumakta mesela.

Vaktinde S22 Ultra gibi amiral gemisi de kullandım. En başta dediğim gibi amiral gemilerini karşılaştırmak mantıklı olur. Kullandığım süre boyunca aşırı akıcı bir deneyim sunuyordu.

Apple tarafında ise iPhone 12 Pro Max kullandım. İyi bir cihazdı. Oyunlarda vs. akıcı idi.

Lafın kısası IOS = Android. Kullanmasını bilene. APK vs kurup telefon yavaşladı diye ağlamak da saçma. Ne kurduğunu bilmiyorsun sonuçta.

Tabii ki iPhone 14 Pro Max Samsung'da J7 falan var çöp.

Şaka mı yapıyorsunuz yoksa gerçekten mi?

Çok komik yahu. Adam j7'den iPhone 13'e geçince iPhone daha iyi diyor. IPhone'ye laf etmiyorum ama bu kadar cahillikte çok komik. Android derim. Açık kaynaklı ve özgür. Ama IPhone'da iyi. Stabilitesi falan filan

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı