Apple vs Diğerleri

Siz hangisini tercih edersiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    79
Nasıl uçurum fiyat farkı yok ya, S10e 4500 TL, Iphone 11 7000 TL, XR 5700 TL. S10 serisi 11 modellerinin rakibidir.

S9 Plus 4400 TL, Iphone 8 Plus 5400 TL.

Note 9 modeli 6150 TL, XS ise 6400 TL.

Diğer Huawei cihazlarının yazmadım bile, bir tek XS modeli Android rakiplerine göre fiyat olarak makul kalıyor.
Kullanım ömrü olarak ne kadar Android eskisi gibi olmasa da 5 sene kullanıp telefonu satacak bir kişi için arada fark kalmayacaktır, kısa vadede sağlam kazık Apple ürünleri fakat uzun vadede ülkemizdeki ikinci el pazarı sağolsun o fark kapanır.
@SaviorAngel™ Ayrıca Iphone 8 serisinin rakibi S9 serisi değil, S8 serisidir, S8 modelleri fiyat olarak çok daha uygun. XS modelleri de S9 serisinin rakibi. Arada çok ciddi fiyat farkları olduğu kesin.
Ona bakılırsa 5S'in rakibi Galaxy S4, uzun vadeye bakarsak diye söylemiştim, uzun vadede de farklı düşünürseniz olur benim için :)

Ben 10 senedir iPhone kullanıyorum. Ve Apple hala daha iyi olsa da Android'in o makası kapattığını söyleyebilirim. Eskiden iPhone 4'ün yanına koyulan bütün Androidler ucuz taklitler gibi dururdu. Son yıllarda Android hem stabiliteyi çözdü hem de premium hissiyat veriyor. Şuan 2019-2020'de çıkmış bir amiral gemisi Android telefon çok iyi çekimler yapar, kasa kalitesi yüksektir ve çok hızlıdır. İnsanlar, 1000 liralık Android telefon kullanıp, Android'e kötü diyor.

Apple'ın fiyat politikası çok rahatsız edici olmaya başladı. iPhone 11 Pro Max'in fiyatı 12 bin lira. Hiçbir telefon 12 bin lira etmez. 2 tane Samsung S10 Plus alınır o paraya. Apple'ın telefonları çok stabil, uzun süre yazılım desteği mevcut ve uygulamaların arayüzü çok güzel ama 12 bin lira hayatta vermem.

iPhone 11 Pro Max'in fiyatı 12 bin lira. Hiçbir telefon 12 bin lira etmez. 2 tane Samsung S10 Plus alınır o paraya. Apple'ın telefonları çok stabil, uzun süre yazılım desteği mevcut ve uygulamaların arayüzü çok güzel ama 12 bin lira hayatta vermem.
Zaten veren ya gerizekalıdır ya da zenginliğin başka boyutunda yaşıyordur, başka açıklama daha geliyor fakat yazarsam %100 forumdan atılırım :)

Kullanım ömrü olarak ne kadar Android eskisi gibi olmasa da 5 sene kullanıp telefonu satacak bir kişi için arada fark kalmayacaktır.
İkinci elde piyasası daha iyi bu doğru. 5 sene kullanan biri aynı sürede Android'de kullanır, o zaman telefonu sattığında aradaki fiyat farkı kalmayacak gibi bir durum söz konusu değil. En fazla 400-500 TL Iphone daha pahalı olur satışta.

Ona bakılırsa 5S'in rakibi Galaxy S4, uzun vadeye bakarsak diye söylemiştim, uzun vadede de farklı düşünürseniz olur benim için.
S4 dönemlerdeki Samsung ile şimdiki Samsung aynı değil. Telefonlar hangi yıl çıkmışsa o yıla göre değerlendirme yapılır. S8 serisi Iphone 8 serisinin rakibidir, S9 serisi 8 serisinin rakibi olmamasına rağmen Iphone 8 serisinden daha ucuz. Bu yüzden bana Apple'nin fiyatlarını savunma. Burada gülünecek bir tarafta yoktur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı