Araba mı motosiklet mi

Ben 2 tekerlekliden çekiniyorum. Cbr1000rr'ye baktım, bizim yazlıkta o motosikletten olan grup var. Çok fena hareketler, hız yapıyorlar. Kızlar akın akın geliyor. Kızı geç, o motosikletle uçuyorlar, hızı hissediyorsun. İki tekerliekliden korkmasam yeni sistemde olan stajyer ehliyet olayındanda faydalanıp küçük motosikletten başlayıp üniversitede onu alırdım. Motosiklette gitmek ayrı birşey, anlatılmaz yaşanır. Beni arkasına atacaktı ama binemedim. :) O kadar hız yapıp ön kaldırıyorlar. İki tekerlekten korkmuyorsa kesinlikle motosiklet. Dikkatli sürer, harekey yapmaz ve tırlarla dans etmezse birşey olmaz. O tip motosiklet olan tanıdığın varsa atla arkasına. 16 yaşında yada 17 yaşında benzinli düşük cc'li motor ehliyeti alınabiliyor.

Yorumları okudum bazıları bana çok ilginç geldi. Bende senin yaşındayken aynı fikirlere sahiptim ne yalan söyleyeyim hala motor almak istiyorum. Şunu mutlaka söylemeliyim ki motor arabaya benzemez, araba gibi hata kaldırmaz. Bunu algılayıp 2 teker üzerinde sağlam duracak olgunluk düzeyine erişmeden kesinlikle bulaşma derim. Lütfen söylediğimi yanlış algılama halen 40 küsür yaşını geçmesine rağmen sakinliğini koruyamayan tanıdıklarım var. Sana tavsiyem şu olacaktır: öncelikle ufak 150cc lik scooter ile başla bu işe. Ekipmanlarını dahi alırken sakın yanlız gitme. Mutlaka bir bilene danış öyle temin et ekipmanını. Zaman geçtikçe kenara para koyar istediğinde motorunu yenilersin. Son olarak da motorun olsun kullan fakat kenarda kötü de olsa bir arabanın bulunması gerekebilir. 20.000 liranın tamamıyla motor almak yerine parayı bölüp olur da gerekebilir diye 2.el temiz bir araba edinebilirsin. Sanırım biraz uzun oldu kusuruma bakmayın. (y)(y)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı