Manuel mi otomatik araba mı?

İstanbul'da iseniz, otomatik, ilk aracım, manuel tofaştı, trafikte, gebermiştim. Yarım debriyaj yüzünden ayak felan kalmamıştı.

Açıkçası burada sizin bütçeniz devreye giriyor. Bütçenize göre manuel ve otomatik araçlara bakarsınız ve ona göre karar verirsiniz diye düşünüyorum. Ben hiç otomatik araç kullanmadım o yüzden otomatik araçlar ile ilgili fazla bir bilgim yok. Manuel kullanmaktan ne kadar zevk alsam da trafikte resmen işkenceye dönüşüyor. Sol ayağını hissetmiyorsun artık trafikte. :D

Ne yani elini debriyaja basıp bir ittirince şoför mü oluyorsun?
Bazı insanlar kazandığı kupalar, derece aldığı sınavlar, üst düzeye geldiği mesleği ya da ürettiği şeyler hakkında övünürler. Bazı insanlar da sol ayakla debriyaja basıp sağ eliyle vites değiştirmesiyle... Yapacak bir şey yok, insanlar çok çeşitli. :D

Sonra da görüyoruz yollarda kayan arabada freni köklerken ya da araç yumuşak zemine hafif girmişken gazı köklerken hepsini. Önüne bir şey çıktığında panik fren yapacağına, vites düşürmeye çalışıp çarpmalarını da görüyoruz. Kurtulma manevrasını yapamazken de görüyoruz. Manuel kullanmakla övünüp pistlerde 130/140 ile girilebilecek virajda, 70 ile iç taraftan dönenleri de çok görüyoruz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı