Araba mı motosiklet mi

Motosikletim var ancak hödük araba sürücüleri yüzünden binmeye korkar oldum...
Ya satacağım ya da arazi motoruna geçeceğim...
Atacağım çantama canım ne isterse, dağ bayır tüm yollar benim...
Yüksek bir yerden şehrin kalabalığındaki telaşlı insanları acıyarak izleyeceğim, kafamı dinleyeceğim :)

Benim elektrikli motorum var. Cidden çok rahat oluyor trafikte aralardan geçmek , sıyrılmak falan. Fakat işte tehlikeli yönü var. Ben şahsen o bütçeye çok güzel bir motor alınabileceğini düşünüyorum. Tabii ki direk CBR 1000 RR ile falan başlamayın. Ben mesela şu ana kadar 4 tane motor değiştirdim. İlk 2 si vitesli 3 ve 4. sü ise elektrikli. Ha bu arada motor sürerken çok dikkatli olmalısın. Mesela yolları yapılmakta olan bir yerde yaşıyorsan yerde çukurlar olacaktır. O çukurlardan hızlı bir şekilde geçersen bir anda kontrolü kaybedip düşebilirsin. Ayrıca elektrikli motoru sizde sürebilirsiniz. Ehliyet gerektirmiyor diye biliyorum.

Bence motosiklet cunku bir kere daha ozgur hissediyorsunuz (bu motora binmeden anlasılmaz) ki sen gidip o bmw ye 60-70 belki daha fazla para vericekken 15-20 ye bmw ile aynı duzeyde bir motor alabilirsin. Bilinçli bir motosiklet kullanıcısınada trafikde saygı gostermeye basladılar yavas yavas.
Motosikleti zaten zeki olanların kullanması lazım cevre kontrolu yapamıyosan motosiklete sonun belli. Ama cevre kontrolünü yapıp gereksiz yere hız yapmıyorsan hayatını yasarsın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi fikrimce; bu sorunun cevabı açık ara motosiklet. Motosiklete hiçbir zaman "hava" gözüyle bakmadım. Kendim bir otomobil şöförüyüm, ancak bir motosikletim olmasını hep istedim. Gerçi hayallerime her gün bir adım daha yaklaşmaya başladım. Mesele şu bence;

Bir tarafta teneke kutunun içinde saatlerce oturmaktan kıçını kıpırdatamaz hale gelen bir adam var bir tarafta, diğer tarafta ise arabaların yanından geçerken Cüneyt Arkın filmlerindeki Bizans askerleri gibi gülen (hohohohohahahahaha!) diye kıkırdayan bir adam var. Motosikletin sanıldığı kadar güvensiz olduğunu düşünmüyorum. Sen 10 liralık motor alacağına, 5 liralık motor al, 5 liralık da ekipman al bakalım kim sağlam? Bu konuda emin olduğum birşey varsa, sevgili Barkın Abi'den(Altın Elbiseli Adam) öğrendiğim bilgidir. O da şöyle ki; "Bunlar(arabalar) güvenli değil, bunlar(arabalar) ve bu yolları yapanlar."

Motosiklette şöyle bir durum var sadece, önce güzel bir eğitim alsan, eğitim sonsuzdur. Sonra bir eğitim daha, sonra ekipmanını alsan ve trafiğe hazır bir şekilde çıksan? Motosiklet özgürlüktür arkadaşlar, diğer tarafta yatan ise, hor hor hor benzin/mazotu saatlerce trafikte durarak içen bir merettir.

Otomobil her daim motosikleti ezer geçer. Otomobil karşısında sağlam motosiklet diye bir şey yok önce bunu bilin. Ama keyfe dönerse iş Honda CB-R 1000RR Çok şakacı bir motosiklettir. Motosiklette 80 Km/s üzerinde kaza yaparsan yaşama şansın otomobildeki kazaya göre 40 kat daha az. Ama ferah bir otobanda Audi R8 ile dalga geçen Kawasaki motosikletleri görünce insanın motosiklet alası geliyor :)

Motosiklete binen insanın unutmayacağı şey şudur; Motosiklette kaporta insandır. Bunu bilmeyen adam motorun tepesine çıkmasın zaten ;) Ayrıca 22 km'nin üzerinde düz duvara çarptığın zaman da beyin ölümü gerçekleşiyor. Sen yeter ki ekipmanına dikkat et. Motosiklet konusunda bilgin pek yok sanırım :))

Ukalalık gibi olmasın ama ben her ikisinden de anlarım, ancak arabadan daha fazla anlarım. İkisine de ilgili bir adamın ve arabadan daha çok anlayan birinin neden motosiklet dediğini düşünmeni isterim :)

Arai Rx7 Gp Nicky Camo Frost Full Face Motosiklet Kaskı 686 - n11.com kafanda böyle bişey olduğunda ve diğer ekipmanların da bu kaska ayar uydurduğu seviyeye geldiğinde düz duvara girmeyecek kadar iyi bir gidon ustası olabileceğini düşünüyorum. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı