Manuel mi otomatik araba mı?

kaan fener

Zeptopat
Daha fazla  
Selam. Öncelikle iki vitesi sürmüş olarak otomatik daha kolay geliyor fakat manuel arabanın hissi daha hoşuma gidiyor. Sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Öncelikle iki vitesi sürmüş olarak otomatik daha kolay geliyor fakat manuel arabanın hissi daha hoşuma gidiyor. Sizce hangisini almalıyım?
Aslında zevk meselesi ama eğer düşük model bir araç alacaksan otomatik viteslere bakma, manuel al. Modeli günümüze daha yakın araç bakıyorsan zevki falan boşver otomatik al. 😅

Şehir içi otomatik araba büyük kolaylık imkan varsa tabiiki de otomatik ama aşırı seviyorum derseniz de manuel bu size kalmış bir olay.
Bende manuel severim ama imkanım varsa da net otomatiktir.

Eğer kalabalık, çok trafik olan bir yerde isen otomatik. Ama sakin bir yerde isen ve manuel çok seviyorsan ve araba da biraz spor araba ide manuel. Normal bir araba ve manuel olmasa da olur dersen otomatik al. Otomatik lerde de kendin vites düşürüp yükseltebiliyorsun bazı arabalarda.

Valla zevk meselesi diyenler olmuş ama paran hangisine yetiyorsa diyeyim :D Evet bende manuel kullanıyorum ama param olsa otomatik alırdım. Şehir içi trafiğinde dur kalkların olduğu yerde otomatik insanı yormuyor ama manuelin o devir yükseltme heyecanını otomatikte yaşayamıyorsun :D Yani zevk verdiği bu açıdan doğru. Velhasıl kelam otomatik büyük kolaylık.

Geri
Yukarı