Arabada nazar mı var?

Xevanior

Megapat
Makaleler
13
Merhabalar, bir sorunumuzu paylaşmak istedim. Bundan önceki arabamızda arabanın lastiklerini yenilemiştik, yolda giderken taş lastiği yardı daha sonrasında tamir ettirdik ve bir süre sonra arabayı satıp başka bir araba aldık. Lastikler yeni olduğu için yeni arabaya taktık, tamir edilen lastiği de sağ arka tekere taktık. Daha sonrasında başımıza gelmeyen kalmadı. İlk defasında bir kamyonet geri geri gelip sağ arka çamurluğu içeri göçürdü, tamir ettirdik. Sonra yine geldi aynı yere biri sürttü. En sonunda bir tane adam bayağı sağlam geldi otobanda sağ arka çamurluğa yapıştırdı Allah'a şükür bir şey olmadı. Bu son kazada arabanın sağ arka tekerleği kullanılamaz hale geldi, işin garip tarafı lastik tam tamir edilen yerden yarılmış tekrardan. Biz bu tekerlekte bir nazar olduğunu düşündük, sizce ne yapmalıyız, satmalıyız mı satalım mı diye düşünmüyoruz da değil? Sizin bunda düşünceniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen şanssızlık. Geçmiş olsun. Nazar diye bir şey de yok, ekleyeyim.

Sadece arka arkaya birden fazla olay olmuş. Arabayı kullanan kişi eğer daha büyük bir arabaya geçtiyse arabayı kullanırken araca alışık olmayabilir ve çevresine hakim olamayabilir. Türkiye'deki yolların kalitesi ve ehliyet verilirken önceki eğitimim yetersizliğinden bu olaylar olması yüksek ihtimal. Aracınıza sigorta yaptırmayı unutmayın. Her an herkesin başınıza gelebilir. Nazara bağlanması gerektiğini düşünmüyorum.

O zaman benim kullandığım tüm arabalar nazarlı. F30 ile kaza yaptığımda araç yandı. Bu da mı nazar? Nazara inanmıyorum.

Geri
Yukarı