Araç fiyatları düşer mi?

Türkiye'de fiyatı yükselen bir şeyin değeri düşmez arkadaşlar. Boşuna umutlanmayin.

Bu arada ikinci el piyasasının yüksek olmasınin nedeni doların yüksek olması, vergiler falan değil; fırsatçı al-satci ve galericilerin piyasayı sisirmesi.

Türkiyede özellikle alt ve orta sınıf aileler için vergi çok çünkü normal bi fiat, dacia ve renault tarzı arabaya %98 vergi ekleniyor fakat geçen yat fiyatlarına baktım vergi neredeyse hiç yok.

Ötv indirimini beklerken bazen ötv zam mı bile geliyor :(
Haklısın hocam Allah devlete ve millete yardım etsin ne diyim herkes bıktı zamlardan.

Ve aynen düşük gelirli insanların sırtında çok yük var şuan bir yat alabiliriz bir Passat fiyatına bu cidden üzücü .

Türkiye'de fiyatı yükselen bir şeyin değeri düşmez arkadaşlar. Boşuna umutlanmayin.

Bu arada ikinci el piyasasının yüksek olmasınin nedeni doların yüksek olması, vergiler falan değil; fırsatçı al-satci ve galericilerin piyasayı sisirmesi.
Hep al satıcılar yüzünden oldu inan bak buna.

Haklısın hocam Allah devlete ve millete yardım etsin ne deyim herkes bıktı zamlardan.

Ve aynen düşük gelirli insanların sırtında çok yük var şu an bir yat alabiliriz bir Passat fiyatına bu cidden üzücü.

Hep al satıcılar yüzünden oldu inan bak buna.

Al satçılar çok artmaya başladı artık. Geçen sene aldığımız arabayı ailesi olan bir adama satmıştık. Eşi için aldığını ve bebek koltuğuyla kullanacağını söylüyordu. Akşam sarı sitede yeni araba için baktığımızda sattığımız arabayı görmüştüm :D üstelik 20 bin TL fiyat eklemişti fazladan.
Vergilerin hiç mi etkisi yok? Aracın %95i vergi neredeyse
2. elde verginin pek etkisi yok diye biliyorum çoğunlukla dolar. Çünkü sıfır araç fiyatını geçti artık.

Fiyatların şişirilmesi inkar edilemez ama bir noktaya kadar. Son 2-3 yıl içinde döviz neredeyse ikiye katlandı, ötvler uçtu. O zamanın fiyatlarıyla bu zamanı karşılaştırmak farklı iki ülkenin fiyatlarını karşılaştırmak gibi.

Hemen hemen her ay bu tarz konu açılıyor ama görüyoruz ki fiyatlarda herhangi bir indirim olmadığı gibi sürekli zam geliyor. Dolar/Euro kuru tekrar rekor seviyesine doğru yaklaştığı şu günlerde indirim beklemek çokta mantıklı değil. Vergi indirimi haricinde başka türlü araç fiyatları düşmez. Vergi indiriminde geleceğini açıkçası hiç düşünmüyorum.

Geri
Yukarı