Aras Kargo 4. kata çıkmadı

Çekilin kargocu geldi.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum; evet belli bir desi ve kiloya kadar yukarı çıkarma zorunlulugumuz var. Ama aynı şekilde yine belli bir sınırın üstünü kapıya getirmek şöyle dursun şubeden bile çıkartmama hakkımız da var. Nasıl ki kargo ne olursa olsun kapınıza yada bina girişine kadar getiriyorsak bir zahmet sizde gelip aşağıdan alın. Ağır ürünler bir yana kalsın çok hafif olup bilmem kaçıncı katta oturup bir sepet salmayi akıl edemeyenleriniz var icinizde. Tamam işimiz eyvallah ama insan biraz da karşısındaki kişi ile empati yapar. Benim daha 2 senem olmadı bel fıtığı başladı. Biraz daha ileride diz kapaklarında sıvı kaybı problemi ile karşı karşıya kalmam muhtemel. Bugünden bir örnek vereyim iki ağır koliyi üst üste koyup kapıya kadar gittim, binanın elektrikleri kesilmiş müşteriyi aradım ve elimdeki kolilerle neredeyse 10 dakika bekledim. Ülkenin zaten durumu belli insanlar zar zor geçiniyor ve aldıkları paraya karşı çok fazla iş gücü sarfediyorlar ve bu hepimiz için geçerli bir durum. Bu yüzden biraz daha empati yapsak herhalde kimsenin canından can gitmez. Verdiğimiz emek ile aldığımız ücretin birbirine denk olmadığını, yeterince mobinge maruz kaldığımızı ve inanın verdiğiniz selamı almaya tenezzül bile etmeyip sizi insan yerine koymayan o kadar çok insanın olduğunu bir düşünün derim. Yani düşünün hergun aynı kargocu kapıya kadar ürün getiriyor ve her seferinde selam veriyor ama müşteri o selama karşılık vermeye tenezzül bile etmiyor. Olurda yanında bir arkadaşı olur telefonla konuşuyor olur vs kendini iyi biriymiş gibi gösterme adına farklı bir kişiliğe bürünüyor. Saatlerce burada kargocularin veya alıcıların kötü taraflarından bahsedebiliriz ama önemli olan insanın iyi niyetli olması ve empati yapabilmesidir.

Geri
Yukarı