Aras Kargo kargo hareketleri

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, dün Hepsiburada üzerinden sipariş verdim. Normalde siparişlerim ertesi gün gelirdi. Aras Kargo sitesinde kaç günde gelir kısmında da 1 gün olduğu yazıyor. Dün 19.15'te kargoya verildiği yazıyor ve başka bir hareket yok. Aras Kargo aktarma merkezi çok yakınımda olduğu için oraya uğradım fakat orada da herhangi bir şey yok. Bizim mahalleye gelen birkaç paket vardı zaten onların arasında da Hepsiburada'nın paketi yoktu. Sizce kutu hareketleri sisteme işlenmedi ve ben de aktarmada kargoyu bulamadım mı yoksa kutu cidden hala İstanbul'da gönderilmeyi bekliyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir. Yoğunluktan dolayı kargolama süreleri değişiklik gösteriyor. Sisteme işlemeden işlem yapılmaz genelde. Kargoya verildiği yazıyorsa HB depoda bekliyordur. Yine de emin olmak istersen takip koduyla Aras Kargo'nun sitesinden sorgulayabilirsin.

Bu kadar saattir herhangi bir hareket olmaması huylandırıyor :) bir hareket olsa en azından şurada burada diyebileceğim.

Mesela ben pazartesi Philips 32 Inc 75Hz 4ms monitör sipariş ettim Hepsiburada'dan dün elime ulaştı ve Adana'da yaşıyorum siz galiba İstanbul'da yaşıyorsunuz yani gelmesi daha uzun sürmesi çok normal benimki şehirler arası daha az kargo oluyor ama İstanbul'un içinde çok daha fazla kargo dağıtımı oluyor.

Olabilir. Yoğunluktan dolayı kargolama süreleri değişiklik gösteriyor. Sisteme işlemeden işlem yapılmaz genelde. Kargoya verildiği yazıyorsa HB depoda bekliyordur. Yine de emin olmak istersen takip koduyla Aras Kargo'nun sitesinden sorgulayabilirsin.
Orada da böyle bir şey yazıyor '' Kargonuz çıkış şubesinden transfer merkezine gönderilmek üzere aracımıza yüklenmiştir. '' Demek ki hala HB depoda. Yarın falan gelir o zaman tamamdır.
Mesela ben pazartesi Philips 32 Inc 75Hz 4ms monitör sipariş ettim Hepsiburada'dan dün elime ulaştı ve Adana'da yaşıyorum siz galiba İstanbul'da yaşıyorsunuz yani gelmesi daha uzun sürmesi çok normal benimki şehirler arası daha az kargo oluyor ama İstanbul'un içinde çok daha fazla kargo dağıtımı oluyor.
Yok bende İstanbul dışındayım. 300-400 KM bir yol. Genelde ertesi gün geliyordu. Gelmemesi sorun değilde hareketler kısmında sadece bir bildirim olunca merak ettim.

Bende pazartesi günü adaptör aldım 1 gün sonra kargoya verildi ama 2 gündür bir hareket yok. İstanbul'dan çıktıktan 1 gün sonra genelde şehir'e geliyor normalde bekliyorum hala.

Yeni konular

Geri
Yukarı