Aras Kargo kargomu başkasına teslim etmiş

Bu üslupla gitmeyin derken ; böyle yumuşak gitmeyin tavrınız net olsun ve direkt merkeze gidip siz benim kargomu nasıl başkasına teslim edersiniz, siz ne kadar sorumsuz bir firmasınız tarzında ve yumruğu masaya vursun tarzında. ( Sanırım :) )
Alt mesajına bakarsak konu sahibi arkadaşın konuşması bu arkadaşa göre normal değil, uslubunda sıkıntı varmış iş zorlaştırıyormuş. Halbuki adamın tepkisinde hiçbir şey de yok.

Alt mesajına bakarsak konu sahibi arkadaşın konuşması bu arkadaşa göre normal değil, uslubunda sıkıntı varmış iş zorlaştırıyormuş. Halbuki adamın tepkisinde hiçbir şey de yok.
Maalesef arkadaş öyle bir melek ki sanırsın kargo çalışanı kendisi ve maaşından kesilecek :)

Tamam, sen her hatada insanlara bağır; onlar da otursun seni dinlesin sorunu çözmek yerine. Oldu mu?
Bu durum bir hata değil maalesef dostum. Hata adresi bulamamak dolayısıyla belki 1 gün belki 1 hafta kargoyu bekletmek olur. Şu an adamın kargosu kayıpmış. :) Bu basit bir şey değil, ha dediğim gibi 1 hafta gecikmeli teslim edilecek adresi bulamadık deseler adam da sizin gibi düşünüp sağlık olsun derdi zaten eminim ama ortada kargo yok yani. Belki 6 ay bulunamayacak ve yenisini almak istese alamayacak değeri kaybolacak vs. vs.

@Nizel G hocam bazı firmalarda sorun bağırmakla çözüyor. Sadece üslup farkıyla çözebiliyorsunuz meseleyi. Aynı meseleyi, aynı olayı konuşup üslupla işleri değiştiriyorsunuz. Her zaman Avrupai modernlikle çözülmüyor iş maalesef. Naziklikle iyice bekler arkadaş.

Şubeye gitmeye pek gerek yok açıkcası. Ayrıca köpürerek, gereksiz yere bağırarak bir yere varamazsınız. Çok birine çemkirmek istiyorsanız, şubeden; dağıtım yapan 19 yaşındaki çocuğu kapınıza isteyiniz.
Üslubumda ne var anlamadım ayrıca şubeye ulaşamıyorum. 450 liralık kitap siparişim başkasına teslim edildi ben kaç aydır yeni sipariş edebiliyorum kartta biraz yer açıldı diye.

Dağ başında sanayide bi yer olduğu için gidip çok da tepki gösteremem oradaki tipleri bilmiyorum ama nasıl haklı olduğumu kime kanıtlarım onu öğrenmeye çalışıyorum
Ya kardeşim sen ne anlatıyorsun şu an? Örnek veriyorum Benim Maliyeti yüksek kargomun bana 1 hafta gelmesini beklerken 1 hafta sonunda başkasına teslim edilme saçmalığına 2023 yılında senin gibi müsamaha göstermem bu kadar basit. Herkes senin gibi vur başına al ekmeğini tepkisizliğine sahip değil. Konuşacak bir şey yok.

Yapılacak 2 şey var, ya kargo teslim edilen kişiden geri alınıyor ve sana veriliyor ya da talep oluşturuluyor ve fatura sağlaman halinde tazmin bedeli ödeniyor. Basit bir işlem, ortalığı ayağa kaldırmak gereksiz.

Abi tamam işte o talep oluşturma kısmını nasıl nereye başvurarak yapıyorum büyük ihtimal şubeye gidince hata kabul etmeyip üstüme saldıracaklar daha önce aynı tarz olay olmasa da MNG'de oldu

Polise gidebilirsiniz direk kargo ortada yoksa veya önce arayıp sorabilirsiniz isterlerse T.C. vs. vermeyin.
Polis benim kargomla ilgilenmez bence

Bu durum bir hata değil maalesef dostum. Hata adresi bulamamak dolayısıyla belki 1 gün belki 1 hafta kargoyu bekletmek olur. Şu an adamın kargosu kayıpmış. :) Bu basit bir şey değil, ha dediğim gibi 1 hafta gecikmeli teslim edilecek adresi bulamadık deseler adam da sizin gibi düşünüp sağlık olsun derdi zaten eminim ama ortada kargo yok yani. Belki 6 ay bulunamayacak ve yenisini almak istese alamayacak değeri kaybolacak vs. vs.
İşin kötüsü güya bana teslim edilmiş. Ya da daha iyi bilmiyorum sonuçta kamera kaydından adrese gelmedikleri ve benim telefonuma sms kodu geldiği belli bişey. O kodu sormadan benim ismime benim adresime gelmeden nasıl bana teslim ediyorlar 🤔

Son düzenleme:
Şubedekiler öyle bir davranış sergiler ve şikayer ederseniz pazartesi günü şubeyi açacak bir personel kalmaz orada.

Neyse, talep oluşturmak için genel müdürlüğü arayabilirsiniz.

Sizden kimlik bilgisi veya teslimat kodu alınmadığı için size teslim edildiğini kanıtlayamazlar.

1 haftadır müşteri hizmetlerini ve şubeyi aradım, trendyola başvurdum sonuç çıkmadı geri dönüş almadım tüketici hakem heyetine başvuruda bulunmuştum ondan sonuç bekliuorum

Yeni konular

Geri
Yukarı