Aras Kargo ve Çiçeksepeti satıcısı rezaleti

Pxn

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Az önce pazar günü almış olduğum mini terazi ve yankeski ürünlerimin kargo geldi. Fakat açıp baktım ne göreyim! Terazi içinde yok.
Poşetin içinde olan tek şey kerpeten, kargo görevlisine sordum 'diğer kargo nerede? Tek kargo var dedi bastı gitti. Yanında küçük çocuğu vardır polemiğe girmedim.

Az önce GittiGidiyor temsilcisi ile telefonda görüştüm, kendisi satıcı ile görüştü ve satıcı mesai saati dışında olduğu için yarın ilgileneceğini yazdı.
Arkadaşlar başına böyle bir olay gelen var mı? Satıcı 2 kargoyu da yolladım, teslim alırken baksaymış diyerek itiraz edebilir mi?
Poşet'in ağırlığı zaten tartıdan hafif, fakat TR satıcıları ve GittiGidiyor beni korkutuyor. Durduk yere kazıklanmak istemiyorum 😠.

Az önce pazar günü almış olduğum mini terazi ve yankeski ürünlerimin kargo geldi. Fakat açıp baktım ne göreyim! Terazi içinde yok.
Poşetin içinde olan tek şey kerpeten, kargo görevlisine sordum 'diğer kargo nerede? Tek kargo var dedi bastı gitti. Yanında küçük çocuğu vardır polemiğe girmedim.

Az önce GittiGidiyor temsilcisi ile telefonda görüştüm, kendisi satıcı ile görüştü ve satıcı mesai saati dışında olduğu için yarın ilgileneceğini yazdı.
Arkadaşlar başına böyle bir olay gelen var mı? Satıcı 2 kargoyu da yolladım, teslim alırken baksaymış diyerek itiraz edebilir mi?
Poşet'in ağırlığı zaten tartıdan hafif, fakat TR satıcıları ve GittiGidiyor beni korkutuyor. Durduk yere kazıklanmak istemiyorum 😠.
Dostum insanlık hali bu tarz hatalar olabilir. Defalarca herkesin başına gelmiştir. Bu kadar panik yapmana gerek yok, yarın kontrol sağlar ve gönderirler. Genelde B2C sitelerde müşteri bu tarz konularda hep haklı varsayılır. Eğer aksi bir durum olursa o zaman çözüm düşünürüz.:)

Mağaza ismini Google üzerinden aratıp Google yorumlarına ve Şikayetvar sitesine baktınız mı? Başka birileri de böyle bir sorunla karşılaşmış mı?

GittiGidiyor kapandı siz nereden satın aldınız?

Başlık yanlış olmuş, Çiçeksepeti'nden aldım.

Böyle bir puanı zedeleyeceğini düşünmüyorum. Yanlış yapma ihtimali var. Muhtemelen hallederler.

Puanı bilmiyorum ama satıcının satış oranı az, umarım satıcı itiraz etmez. Çok büyük satış yapan firmaların bile itiraz ettiğini biliyorum.

Dostum insanlık hali bu tarz hatalar olabilir. Defalarca herkesin başına gelmiştir. Bu kadar panik yapmana gerek yok, yarın kontrol sağlar ve gönderirler. Genelde b2C sitelerde müşteri bu tarz konularda hep haklı varsayılır. Eğer aksi bir durum olursa o zaman çözüm düşünürüz.:)

B2C fakat satıcı güven vermiyor. Çiçeksepeti temsilciside dedi, ya iade edilir ya da yenisi gönderilir diye.

Mağaza ismini Google üzerinden aratıp Google yorumlarına ve Şikayetvar sitesine baktınız mı? Başka birileri de böyle bir sorunla karşılaşmış mı?

Mağaza kırklalerinde, Google'dan baktığımda sıradan esnaf dükkanı. Umarım itiraz etmez.

Dün bir konu açmıştım ve sorunumu belirtmiştim, kısaca özetlemem gerekirse; 2 ürün aldım, yankeski ve mini tartı.
2 ürünüde aynı poşete koyduğunu belirten satıcı kargoyu yolluyor ve bana gelen kargoda sadece yankeski çıkıyor.
Poşetin içinde mini tartıyı görmediğim için kargocuya soruyorum ve sadece 1 kargo olduğunu belirterek kaçıyor.

5 dakika sonrasında Çiçeksepeti asistan ile görüşüyorum ve bana "sorununuzu çözeriz, gerekirse iade alırız veya tekrar göndeririz" diyor.
Ben bu cevap üzerine teşekkür ediyorum ve telefonu kapatıyorum, bugün tekrardan ulaşmaya çalıştığımda "durumu takip ediyoruz, satıcı gönderdiğini söylüyor" diyorlar.

Sabah satıcıyla görüştüğüm zaman bana "ikisini de aynı poşete koyduk, nasıl oldu Allah Allah" diye cevap veriyor.
Yav gerçekten 10 yılı aşkın süredir gerek telefondan gerek televizyondan ve internetten alışveriş yapıyorum, dolandırıcılar bile sattıkları cihazları yolluyor.
Kargo eskik veya boş gelmiyor. 2023 yılındayız yaşadığım duruma bak ya!

İnsan ister mi aldığı anakartın arka plaketi eksik gelsin ve satıcı "ben yolladım kardeşim" desin?
Veya 240mm soğutucu alıp 2 fandan birinin pakette olmadığını düşünün, bu kimin suçu? Bu nasıl bir durum anlamıyorum gerçekten.

Güncelleme: Çiçeksepeti temsilcisi tarafından az önce arandım, telefon görüşmesinde tarafıma aynı ürünün tekrardan gönderileceği bilgisi verildi. Satıcı farklı olmasına rağmen Çiçeksepeti kendisi sorunumu çözdü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı