Arch Linux açılışta "/dev/sda1" ekranında takılıyor

BayCoder

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba, iyi forumlar. Bilgisayarımda Arch Linux kurulu. Bilgisayarım gayet iyi bir şekilde açılıyordu. Bugün paket güncellemeleri geldi. O güncellemeleri yaptım. Bilgisayarı yeniden başlatın gibi bir uyarı çıktı. Bilgisayarı yeniden başlattım ve şu an bilgisayar aşağıda görünen hatayı veriyor.

Kernel 5.10 LTS + NVIDIA 340 sürücüsü kurulu.

IMG_20210408_120523.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tam hatırlamıyorum. Ama hatırladığım kadarıyla resmi depolardan gelen paketlerdi. İsim olarak hatırlayamıyorum maalesef.

Biraz araştırdım da, ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyormuş. Şimdilik nvidia sürücülerini kaldırıp, açık kaynak sürücü ile 5.11 kerneli kaldırmayı deneyin. Bu arada güncellemeden önce 5.10.23-1-lts kernel yüklüymüş, 5.10.28-1-lts ile değiştirmiş yani. Bundan dolayı olabilir sorun.

sudo pacman -R nvidia-340xx-lts ile sürücüyü kaldır. Diğer paketleri kaldırmana gerek yok.

Biraz araştırdım da, ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyormuş. Şimdilik nvidia sürücülerini kaldırıp, açık kaynak sürücü ile 5.11 kerneli kaldırmayı deneyin. Bu arada güncellemeden önce 5.10.23-1-lts kernel yüklüymüş, 5.10.28-1-lts ile değiştirmiş yani. Bundan dolayı olabilir sorun.

sudo pacman -R nvidia-340xx-lts ile sürücüyü kaldır. Diğer paketleri kaldırmana gerek yok.
Hocam peki bu Nvidia 340 sürücüsünü tekrar kuramaz mıyım ?

Geri
Yukarı