Arch vs Ubuntu

Ben güvenli olmadığı için kullanmıyorum valla. Şimdi birisi gelir Technopat'ın yaptığı Linux güvenli değil haberini atar :D.
Linux hakkında bilgileri olmadan bu kadar konuşmaları beni sinir ediyor. Halbuki iş Windows oldu mu nasıl şak şak şak diye döküyorlar her şeyi.
Ayriyeten bu konuyu kapatalım yoksa ceza yiğeceğiz "Alakasız konu"diye

Microsoft'un şişik işletim sistemini (ShareX, Paint.NET gibi efsane programlardan dahi vazgeçerek) kullanmayacağım. Linux candır ya :)

Linux hakkında bilgileri olmadan bu kadar konuşmaları beni sinir ediyor. Halbuki iş Windows oldu mu nasıl şak şak şak diye döküyorlar her şeyi.
Ayrıyeten bu konuyu kapatalım yoksa ceza yiğeceğiz "alakasız konu"diye

Altına imzamı atarım. O kadar haklısınız ki 👍

Ikisi arasinda koskocaman farklar var. Birisi Debian tabanli birisi Arch. Birisi son kullaniciya hitap ederken birisi DIY konseptine sahip. Farkli paket yoneticileri ve formatlari vs. vs...

Eger kurdugum anda her şey olsun istiyorsaniz, ben masaustu ortamiymis gerekli ofis yazilimlariymis sonradan kurmak istemiyorum diyorsaniz ve daha cok son kullaniciya yakinsaniz Ubuntu. Eger her seyi kendiniz ayarlamak istiyorsaniz, deneyiminiz varsa, minimalist ve son kullaniciya uzak biriyseniz Arch Linux.

Yeni konular

Geri
Yukarı