Arctic Freezer 34 e-Sports Duo ile oyunda 70 derece R5 5600 normal midir?

BatuhanKlc

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemi yeni topladım parçalar şu şekilde.

• Anakart: Gigabyte B450M SH2.
  • İşlemci: Ryzen 5 5600.
  • Ekran kartı: ASUS Dual RX 6700XT.
  • Kasa: Dark Guardian Pro.
  • Soğutucu: Arctic Freezer 34 e-Sports Duo.

Çok fazla test yapma imkanım olmadı RDR 2 ve God of War'da test yaptım CPU stres testi yapamadım henüz. İşlemci sıcaklığım 70 derecelerde bu oyunlarda sizce normal mi? Ben 60-65 civarlarında bekliyordum. Montajda soğutucuyu söküp takmam gerekti macundan dolayı sıkıntı oldu da fazla mı çıktı diye düşünüyorum. İçimde kurt kaldı sormak istedim.

Arkadaşlar sistemi yeni topladım parçalar şu şekilde.

• Anakart: Gigabyte B450M SH2.
  • İşlemci: Ryzen 5 5600.
  • Ekran kartı: ASUS Dual RX 6700XT.
  • Kasa: Dark Guardian Pro.
  • Soğutucu: Arctic Freezer 34 e-Sports Duo.

Çok fazla test yapma imkanım olmadı RDR 2 ve God of War'da test yaptım CPU stres testi yapamadım henüz. İşlemci sıcaklığım 70 derecelerde bu oyunlarda sizce normal mi? Ben 60-65 civarlarında bekliyordum. Montajda soğutucuyu söküp takmam gerekti macundan dolayı sıkıntı oldu da fazla mı çıktı diye düşünüyorum. İçimde kurt kaldı sormak istedim.
Aynı fanı bende kullanıyorum ama bendeki işlemci i5 12400f ve boşta 30 derece yük altında 50 dereceyi geçmiyor. Edindiğim tecrübeye göre AMD işlemcilerde en sağlıklısı sıvı soğutucu kullanmak oluyor. Ama siz yinede termal macunu kontrol edin belki macun değişim istiyordur.

Aynı fanı bende kullanıyorum ama bendeki işlemci i5 12400F ve boşta 30 derece yük altında 50 dereceyi geçmiyor. Edindiğim tecrübeye göre AMD işlemcilerde en sağlıklısı sıvı soğutucu kullanmak oluyor. Ama siz yine de termal macunu kontrol edin belki macun değişim istiyordur.

Macun yeniydi PC'yi kurdum BIOS güncel olmadığı için sökmek zorunda kaldım sonrasında geri taktım 70 derece sıkıntılı değil de benim için yine de içime kurt düştü daha az olabilir miydi acaba diye. Bu arada izlediğim videolara göre 12400F 5600'den daha serin çalışıyor sizin değerler gayet iyiymiş. Artık içime sinmezse tekrardan macun alıp yenilerim belki.

Aynı fanı bende kullanıyorum ama bendeki işlemci i5 12400f ve boşta 30 derece yük altında 50 dereceyi geçmiyor. Edindiğim tecrübeye göre AMD işlemcilerde en sağlıklısı sıvı soğutucu kullanmak oluyor. Ama siz yinede termal macunu kontrol edin belki macun değişim istiyordur.
Çok ütopik değerler bunlar yanlış ölçüm yapıyorsunuz bence.

Neye göre ütopik bu kanıya nasıl vardınız ?
Aida64 programı kullanıyorum orda yazan değer ve anakartım Asus, bios ekranında yazan değer bunlar nasıl yanlış olabilir ?
Yük altında 50 derece oldukça düşük bir sayı çünkü. Bunu sıvı soğutma ile bile zor yaparsınız. Özellikle 6 çekirdek birden 4ghzde çalışırken.

Yük altında 50 derece oldukça düşük bir sayı çünkü. Bunu sıvı soğutma ile bile zor yaparsınız. Özellikle 6 çekirdek birden 4ghzde çalışırken.
Hocam burda insanlara yanlış bilgi vermek veya kandırmak gibi bir amacım yok elime birşey geçmez, zaten çok yorum yapan birisi değilim öyle konu denk geldi bende aynı soğutucuyu kullandığım için girip görüşümü belirteyim dedim. Kısacası ben ölçüm değerlerimde ne yazıyorsa onu söylüyorum, açıkçası bu kadar şaşırmış olmanız beni mutlu etti bilgisayarım iyi durumda diye algılıyorum yaptığınız yorumdan

Geri
Yukarı