Arctic Freezer 34 işlemci soğutucusunun yerini değiştirmek

wroNN

Kilopat
Daha fazla  
Artics Freezer 34'üm var. 3A oyunlarda işlemcim çok ısınıyor. Fanın yerini değiştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içindeki hava sirkülasyonu nasıl? İçeride biriken sıcak havanın tahliyesi çok önemli kasanizin bi resmini çekip atar mısınız. Birde sıcaklık değerleri nedir kaç derece yani ?

Kasa içindeki hava sirkülasyonu nasıl? İçeride biriken sıcak havanın tahliyesi çok önemli kasanizin bi resmini çekip atar mısınız. Birde sıcaklık değerleri nedir kaç derece yani ?
BF5'de 85 derecelere geliyor eğer camı çıkartmazsam. Kasa içi sürkilasyonda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

BF5'de 85 derecelere geliyor eğer camı çıkartmazsam. Kasa içi sürkilasyonda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Bu gayet normal sıcaklık değeri endişe edilecek bir durum yok. Hava soğutma kullandığın için sorun yok. Egzoz fan kaliteli ve rpm hızı yüksek bir fan ise cidden sorun olmaz.

Bu gayet normal sıcaklık değeri endişe edilecek bir durum yok. Hava soğutma kullandığın için sorun yok. Egzoz fan kaliteli ve rpm hızı yüksek bir fan ise cidden sorun olmaz.
Arkadaşımda da 5600x var ama 72 derecelerde gezdiğini söyledi bana. Camı açtığımda da 80 derecelerden 72 73lere düşüyor. O yüzden değiştirmek istiyorum açısını.

Kasa'da kaç tane egzoz fan takılı arka'da 1 tane oluyor üst kısım'da kaç tane var ?
Aşağıdaki görsele göre düzenlerseniz ısı'da düşüş olur diye düşünüyorum.
74848-bb5eb4f576f464423f131eb2c8b9ebde.jpg

Attığın fotoğraf açısından anlatacak olursam; işlemci soğutucusunun fanı sol tarafta ve bence işlemcinin bu kadar ısınmasının sebebi de bu. Ama nasıl yerini değiştireceğimi bilmiyorum. Fotoğraf atamıyorum niyeyse bu arada yoksa atıcam.

Kule tipi soğutucu kullanıyorsun çift fan var fanların her ikisi'de arka tarafa bakacak şekilde monte edeceksin.

Fanların etiketli sana bakacak etiket yoksa onu anlamakta çok kolay

Mavi: Ön taraf
Kırmızı: Arka taraf

0491d1778e299abd42685db41b11d546.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı