Arctic Liquid Freezer III (3. Nesil) Sıvı Soğutma Serisi Çıktı

Çok yükseldim bu sıvı soğutmaya, yeni sistem topluyordum. Corsair 2000d kasa aldım, 2 gündür düşünüyorum sığar mı sığmaz mı diye :(
Corsair 2000d de radyatörle anakart yüzyüze geliyor. Sabah ölçtüm cpuyla radyatörün takılacağı nokta arasında 153mm boşluk var. Şimdi size soru, radyatör+ fan 65.5 mm, pompa boyutu 68.5mm toplam 134 mm yapar. 19mm boşluk kalır. İşte bu boşlukta boruları sıkıştırır mıyız, borular dönerken bükülür mü?
Soğutucu yeni kasa yeni daha dünyada deneyen çıkmamış :) ne yapayım alıp riske gireyim mi bilemedim

Çok yükseldim bu sıvı soğutmaya, yeni sistem topluyordum. Corsair 2000d kasa aldım, 2 gündür düşünüyorum sığar mı sığmaz mı diye :(
Corsair 2000d de radyatörle anakart yüzyüze geliyor. Sabah ölçtüm cpuyla radyatörün takılacağı nokta arasında 153mm boşluk var. Şimdi size soru, radyatör+ fan 65.5 mm, pompa boyutu 68.3mm toplam 134 mm yapar. 19mm boşluk kalır. İşte bu boşlukta boruları sıkıştırır mıyız, borular dönerken bükülür mü?
Soğutucu yeni kasa yeni daha dünyada deneyen çıkmamış :) ne yapayım alıp riske gireyim mi bilemedim
Muhtemelen sığmayacak yapısı gereği İnce uzun bir kasa ve iç hacmi küçük. Açıkçası kule tipi soğutucu şu an daha sorunsuz olur gibi :)

Normal 360lıklar sığıyor kasaya onda sıkıntı yok, arcticin radyatörü kalın. Ya risk alıp deneyeceğim yada lt720 alıp geçeceğim

Ben H9 Flow'a sığdıramadım, üst kapaktaki parçayı ters takıp sığdırdım.

Canımı sıkan başka bir durum oldu, olması gerektiği gibi takmaya çalıştığımda ekran kartım ile hortumları çakıştı, bende test takmak zorunda kaldım. Bu şekilde sıvı soğutma zarar görür mü?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-03-29 saat 17.17.52_55562d91.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-29 saat 17.17.52_55562d91.jpg
    267,6 KB · Görüntüleme: 24

Canımı sıkan başka bir durum oldu, olması gerektiği gibi takmaya çalıştığımda ekran kartım ile hortumları çakıştı, bende test takmak zorunda kaldım. Bu şekilde sıvı soğutma zarar görür mü?

Pompanin pozisyonu itibarıyla kurulum kılavuzundaki gorselden farklı duruyor. Performansına ve çalışmasına etki eder mi acaba.

Hocam burada ekran kartıyla pompa arasındaki ufak boşluk kaç cm acaba? Eğer ölçüp söyleyebilirseniz, hiç bilmeden bana çok yardımınız dokunucak :)

Ekran kartı tutacağı dış cama doğru ileri gelmiyor mu?

Geri
Yukarı