Arctic MX-4 nasıl sürülür?

CarryExe

Hectopat
Yer
İsviçre
Daha fazla  
Laptopumun (Dell İnspiron 5520) termal macununu ilk defa yenileyeceğim. Nasıl süreceğim? Aslında bir sürü video var fakat onlarda direkt sürmeyi gösteriyor, ben işlemciye nasıl ulaşacağım onu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda detaylıca paylaşılmış. Sonrasında macunu ''X'' şeklinde sürüp, tekrar kapat.

Önce bataryayı. Hard disk ve RAM'lari çikar. Ardından zaten vidaları çıkardıkça kendim ulasacaksin soğutucu bloğa. Eski termal macunları temizler sert bir şeyle kazıma sakın. Ardindan temal macunu sür yavaşça yaymadan soğutucu blogu kapat.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videoda detaylıca paylaşılmış. Sonrasında macunu ''X'' şeklinde sürüp, tekrar kapat.
Önce bataryayı. Hard disk ve RAM'lari çikar. Ardından zaten vidaları çıkardıkça kendim ulasacaksin soğutucu bloğa. Eski termal macunları temizler sert bir şeyle kazıma sakın. Ardindan temal macunu sür yavaşça yaymadan soğutucu blogu kapat.
Sağolun. Peki sürdükten sonra bilgisayarı direk çalıştırabilir miyim? Yani beklemesi falan gerekiyor mu?

Sen söküp işlemciye ulaşana kadar o soğur zaten.
Uyguladım termal macunu. İlk açtığımda 40 50 arası değişiyordu. 2 dakika sonra güncelleme geldi yaptım, şu anda 55 65 arası değişiyor. (Boşta) Yanlış mı uyguladım ki?
Şu anda maksimum 80 derece oldu. Önceden zaten 98 olup kapanıyordu. (Yükte)
Sanırsam doğru uyguladım ama neden güncelleme yapınca derecesi arttı anlamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı