Voyvoda

Decapat
Daha fazla  
Arduino'yu bilgisayara bağlayıp bilgisayardan Arduino'ya bağladığım adreslenebilir LED'in kontrolünü ve efektlerini yapmak istiyorum. Ancak normal kontrol değil de arayüzü olan bir program ile yapmak istiyorum. İnternette genel olarak C# ile yapıldı yazıyor yani ben öyle gözlemledim. C# form ile de yapabileceğim fikrindeyim. Daha kolay ve basit bir yol varsa fikrinizi bekliyorum.
Direkt olarak Arduino'da kodlamamamın sebebi hem geliştirmesi ve efekt eklemesi benim açımdan kolay olacak. Arduino'da yanlızca ışığı tanımlamak ve bir kaç ufak tanımlama yapmayı düşünüyorum. Geri kalan hangi noktada ne olacağı kararını bilgisayardaki programın karar vermesini istiyorum.
Sorularım
1) Arduino bilgisayara USB ile bağlayacağım ama bunu anakart üzerindeki USB genisletme portları ile yapabilir miyim? Bunun için bir ürün varsa yazarsanız çok sevinirim.
2) bilgisayarda böyle bir program yapmak için hangi programlama dili kullanabilirim ve ne kadar geliştirmesi kolay olur?
3) program ve Arduino arasında nasıl bir veri akışı sağlayabilirim? Programda yapmış olduğum LED efektini Arduino yapabilir mi yoksa Arduino kodunu da mı geliştirmeliyim buna paralel olarak?
4) Program ile Arduino'ya çalıştırması için kod yollayabilir miyim? Yani Arduino kodunu program ile yollayıp çalışmasını sağlanabilir mi?
Ek olarak daha basit olacağını düşündüğünüz bir yol varsa yazınız. Bunu daha sonrasında geliştirip fan hızları gibi bir kaç kontrolü de bu şekilde aynı Arduino'dan yapmayı düşünüyorum tek Arduino ile yapabilir miyim bu devamındaki fikirleri mi?
Her türlü fikir ve öneriye açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı