Arduino UNO ve Arduino Micro farkı nedir?

MyriadL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. direksiyon seti yapmak istiyorum ve videolarda genellikle Arduino Micro veya Leonardo kullanılıyor. Benim elimde ise UNO model var. Bunu kullanmamda ne gibi sıkıntılar ortaya çıkabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Micro'da Atmega32u4 var. Uno modelinde ise ATmega328 mikro denetleyicisi var. 328 seri iletişim kullanır ve USB iletişimi kullanmak için üzerinde CH340 gibi bir çip bulundurur. 32u4 ise direkt olarak USB iletişimini destekler. Belki bu kısımda driver problemi vs. çıkar onun dışında hız ya da performans olarak bir fark yaratmazlar.

Elinde UNO varsa onunla dene. Son çare olmazsa Micro alırsın.

Neden Arduino Leonardo?​

Arduino ile uğraşan arkadaşlar bu projede neden “Leonardo” modelini kullandığımızı veya projenin UNO modeli ile yapılıp yapılamayacağını merak etmiş olabilir. Arduino Leonardo kartının üzerindeki mikrodenetleyici yani Atmega32u4, Arduino Uno üzerindeki Atmega328 mikrodenetleyicisinin aksine USB-seri çeviri görevini yerine getirecek bir entegreye ihtiyaç duymaz. Dolayısıyla mikrodenetleyici ve USB doğrudan haberleşir. Bu özelliği sayesinde Atmega32u4 tabanlı kartları bilgisayara doğrudan bir cihaz(klavye, mouse) olarak tanıtabiliyoruz. Bu projede Atmega32u4 tabanlı bir kart olan Arduino Leonardo’yu kullanacağız, ancak aynı mikrodenetleyiciyle çalışan Arduino Micro’yu da bu projenin yapımında kullanabilirsiniz.
Elinde UNO varsa onunla dene. Son çare olmazsa Micro alırsın.
Direkt Leonardo ya da Micro al :).
Direksiyon seti yapmak istiyorum.

3D yazıcın var mı? Yoksa gerekli parçaları nasıl tedarik edeceksin?

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş sağ olun.
Direksiyon için pileksi kullanıyolardı 2 parça onu buradan temin edebilirim diye düşünüyorum diğer parçalar ise metal olarak satın almayı düşünüyorum.
Onun dışında ise geriye Arduino Micro ve çok turlu potansiyometre kalıyor onları da internetten temin edebilirim.

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş sağ olun.
Direksiyon için pileksi kullanıyolardı 2 parça onu buradan temin edebilirim diye düşünüyorum diğer parçalar ise metal olarak satın almayı düşünüyorum.
Onun dışında ise geriye Arduino Micro ve çok turlu potansiyometre kalıyor onları da internetten temin edebilirim.

İnşallah direksiyon setinizi başaralı bir şekilde tamamlarsınız. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı