Arızalı olan Casper Excalibur laptop için daha kötü bir laptop verildi

StreetMan

Hectopat
Selamlar, şu anda içinde olduğum berbat bir durum var ve ne yapmam gerektiği hakkında size danışmak istiyorum. Benim yaklaşık 5 yıl önce bir miktar para ödeyip aldığım Casper Excalibur cihazım vardı, yakın bir zamanda ömür boyu garanti servisleri olduğu için teknik servise gönderdim. Bana işlemcisinin anakartının çok kötü durumda olduğunu tamir için para gerektiğini ve o paranın bilgisayardan pahalı olduğunu söyleyip yeni bir cihaz önerdiler.

Ben en başta Excalibur almak istemedim lakin sağ olsun babam bu bilgisayarınızdan daha iyi bir ürünü indirimle göndereceğiz dediklerini duyunca sormadan kabul etmiş ve parayı göndermiş. Benim bilgisayarımın özellikle GTX 1050 4 GB i7 ve 16 GB RAM gibi özellikler vardı. Daha iyi olduğu iddia ettikleri bilgisayarda 8 GB RAM i5 falan var ve o fiyat farkına değecek bir bilgisayar değildi kesinlikle.

İade istediğimi söylediğimde kabul etmediler ve benden ne istediğimi sordular, ben de saydım işlemcinin ekran kartının falan yükseltimesini istediğimi söyledim. Adamlar bir fiyat farkı olduğunu söyledi ve yaklaşık 10 bin TL gibi bir fiyat ve babam onu da ödemiş en azından yaptığım hatayı telafi edeyim kafası. Biz ek ücreti ödedik falan ve gelen bilgisayar istediğim bilgisayar değil. Adamlar 10 bin TL'yi alıp daha kötü bilgisayarı göndermiş. Bir yanlışlık yapıldığı ortada isteyerek yapılmış bir şey değil, bunun kesinlikle farkındayım lakin ben bu bilgisayarı istemiyorum.

Benim bir şekilde bu bilgisayarı iade ettirme hakkım var mıdır? Casper istememe mi garipseyeceğinizi düşünmüyorum, bu forumda ne tür yorumlar geldiğinin farkındayım Casper marka bilgisayarlarla ilgili. Fikrinizi almak istedim, bu durumda yapabileceğim en iyi şey nedir? Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başvursam alabilir miyim paramı? Adamlara arayıp söyleyemedim daha bana gönderdikleri ürünün hatalı olduğunu.
Söyleyin tepkilerine bakın ve ardından THH ye başvurun. THH ye gitmeden adamlardan para iadesi almaya çalışın.

Siz fark olarak toplam kaç TL ödediniz, 2 kez mı fiyat farkı verdiniz?

Söyleyin tepkilerine bakın ve ardından THH ye başvurun. THH ye gitmeden adamlardan para iadesi almaya çalışın.

Siz fark olarak toplam kaç TL ödediniz, 2 kez mı fiyat farkı verdiniz?
Biz en başta 23 bin TL ödedik. Sonradan ürünün ekran kartının falan her şeyinin daha kötü olduğunu öğrendiğimde iade etmek istedik kabul etmediler yükseltelim diyip ne istediğimi sordular söyledim. Yükseltmek için bir kez daha yaklaşık 10 bin 572 TL gibi bir para ödedik. Toplamda 2 kez ayrı ayrı para ödedik evet. Gelen ürün 23 binlik ürün.

Dostum i5 ama hangi i5 ekran kartı ne 8 gb Ram oluşuna aldanıp gözden kaçırmıyorsundur umarım.
Hocam o fiyata değecek bir 8 GB ram değildi veya i5te değildi evet nesil olarak daha yüksekti ama o parayı hak edecek bir ürün değildi. Her şeyden önce adamlar parayı alıp ürünü göndermedi. Biz 33 Bin Türk Lirasına 1650 almış olduk.

Biz en başta 23 bin TL ödedik. Sonradan ürünün ekran kartının falan her şeyinin daha kötü olduğunu öğrendiğimde iade etmek istedik kabul etmediler yükseltelim deyip ne istediğimi sordular söyledim. Yükseltmek için bir kez daha yaklaşık 10 bin 572 TL gibi bir para ödedik. Toplamda 2 kez ayrı ayrı para ödedik evet. Gelen ürün 23 binlik ürün.

Hocam o fiyata değecek bir 8 GB RAM değildi veya i5'te değildi evet nesil olarak daha yüksekti ama o parayı hak edecek bir ürün değildi. Her şeyden önce adamlar parayı alıp ürünü göndermedi. Biz 33 Bin Türk Lirasına 1650 almış olduk.

Sonuna kadar hakkınızı arayın. Eğer size ürün bilgilerini beyan edip, sizde kabul edip parayı ödediysenjz işler karışabilir.

Yine de her türlü "daha iyi ürün" etiketiyle 33bin e sattıklarını vurgulayarak şansınızı deneyebilirsiniz.

Sonuna kadar hakkınızı arayın. Eğer size ürün bilgilerini beyan edip, sizde kabul edip parayı ödediysenjz işler karışabilir.
En başta bir önceki modelden daha iyi donanımlı bilgisayarı göndereceğiz demişler ama içinde ne olduğunu söylememişler sonradan arayıp sordum öğrendim babama söyledim babamda sinirlendi iade istediğini söyledi lakin değişim parası verildikten sonra iade yapılamaz deyip istediğim özellikleri sordular. Onları söyledikten sonra tekrar para istediler kabul edip parayı ödedik ama benim istediğim özellikte bilgisayarı göndermeyip en başta babama sözde daha iyi donanımlı olan bilgisayarı gönderdiler hocam.

En başta bir önceki modelden daha iyi donanımlı bilgisayarı göndereceğiz demişler ama içinde ne olduğunu söylememişler sonradan arayıp sordum öğrendim babama söyledim babamda sinirlendi iade istediğini söyledi lakin değişim parası verildikten sonra iade yapılamaz deyip istediğim özellikleri sordular. Onları söyledikten sonra tekrar para istediler kabul edip parayı ödedik ama benim istediğim özellikte bilgisayarı göndermeyip en başta babama sözde daha iyi donanımlı olan bilgisayarı gönderdiler hocam.
Valla bu tamamen hırsızlık ve dava açarsanız kazanamama ihtimaliniz yok denecek kadar az. Adamlar resmen sizi afedersiniz ama salak yerine koymuşlar. Bu devirde 10.000 TL az değil, heleki böyle büyük bir parayı çalmanın suçu hiçmi hiç az değil.

Mesajları ve telefon görüşmelerini sunarsanız zaten her şey ortaya çıkacaktır. Casper kötü bir firma ama bunu'da beklemiyordum, cidden bir firma her konudamı berbat olur ya.

Geri
Yukarı