Arka Bahçede Bulduğum Kedi

apesh1t

Megapat
Selam, evimizin bahçesinde miyavlarken buldum, okşamak istediğimde rahatsız olmadı, kaçmadı. Ben de sahipleneyim dedim :) Getirdim süt verdim, aç olduğu hemen anlaşıldı tabii. Altta da videosunu ekledim, çok tatlı ama arada ısırıyor ve tırmalıyor. Bunu neden yapıyor? Ve evin içine geçirdiğimde, sevmeye başladığımda hırlıyor.
Ayrıca kedim için isim önerir misiniz? Gerçekten hiçbir şey bulamadım :)
Eğer daha önce kedi beslediyseniz bana tavsiyede bulunmanız istiyorum.

@Mehmet Ali Bilgin Kedi seni epey sevmiş görünüyor, ısırması iyiye işaret, güvendiğinin ve sevdiğinin en büyük göstergesi. (y)

Isırdığı sırada elin çırpınırsa, kedi iç güdüsel olarak daha çok saldırganlaşır. Kedinin zihninde elin can çekişen fareye dönüşür. Hafif acıtarak ısırdığında elini kaçırmaya çalışma. Yapacağın iki şey var; elini sabit tutup beklerken, diğer elinle kafasının üzerini yanlarını ve çene altını kaşımak. Diğer seçenek anında işe yarar; elini sertleştirip mesela yumruk yada yumruğa yakın bir şekle getirip, elini kedinin ağzının içine doğru bastırmak. Kedinin zihninde şöyle oluyor; o daha güçlü ve canımı yakabiliyor. Bunu yaparken "şiiişştt, hayır" gibi çok sert olmayacak şekilde seslen.

Köpekte şöyle oluyor ama kedide şöyle olmuyor gibi düşüncelere girme. İki ırk birbirleri ile uzaktan yakında alakalı değiller, zihinsel yapıları çok farklı.

@Mehmet Ali Bilgin Kedi seni epey sevmiş görünüyor, ısırması iyiye işaret, güvendiğinin ve sevdiğinin en büyük göstergesi. (y)

Isırdığı sırada elin çırpınırsa, kedi iç güdüsel olarak daha çok saldırganlaşır. Kedinin zihninde elin can çekişen fareye dönüşür. Hafif acıtarak ısırdığında elini kaçırmaya çalışma. Yapacağın iki şey var; elini sabit tutup beklerken, diğer elinle kafasının üzerini yanlarını ve çene altını kaşımak. Diğer seçenek anında işe yarar; elini sertleştirip mesela yumruk yada yumruğa yakın bir şekle getirip, elini kedinin ağzının içine doğru bastırmak. Kedinin zihninde şöyle oluyor; o daha güçlü ve canımı yakabiliyor. Bunu yaparken "şiiişştt, hayır" gibi çok sert olmayacak şekilde seslen.

Köpekte şöyle oluyor ama kedide şöyle olmuyor gibi düşüncelere girme. İki ırk birbirleri ile uzaktan yakında alakalı değiller, zihinsel yapıları çok farklı.
Aslında o elimi kaçırma olayı kendi isteğimle yaptığım bir şey, yani oynatma amacıyla öyle bir şey yaptım :) Köpeklerde de aynı şey oluyor. Eğer elinizi çekmeye kalkışırsanız daha çok incitiyor. Mesajınız için teşekkürler. Var mı önerebileceğiniz bir isim? :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı