Arkadaş kaybetme takıntısı nasıl yenilir?

O kendine şerefsiz denilmesinden mutlu olsa bile sizin bunu laf sokma amaçlı söylemeniz hoş değil. Ayrıca buranın önde gelen üyelerindensiniz, farkınızı ortaya koymanız gerekiyor bence. Ayrıca o konuyla bu konunun alakası yok.
Arkadaşın avukatlığını yapmıyorum ama yazma gereği duydum. O arkadaş haz alıyor diye yazmıyor, aksine bu tür durumları yapmamasını ve bu duygularını bastırması gerektiğini söylüyor. Arkadaşın o konusunu okumanızı tavsiye ederim, neler döndüğünü tam anlamak adına.

O kendine şerefsiz denilmesinden mutlu olsa bile sizin bunu laf sokma amaçlı söylemeniz hoş değil. Ayrıca buranın önde gelen üyelerindensiniz, farkınızı ortaya koymanız gerekiyor bence. Ayrıca o konuyla bu konunun alakası yok.
Bir insan kendinden şerefsiz diye bahsedilmesini uygun görüyorsa, çevresine "bana şerefsiz demeyin" Gibisinden şeyler söyleyemez. Şerefsiz insanların arkadaşı olmaz. Jira bu konuda kesinlikle haklı.

Şu Asosyel Necmi'nin hikayesi ne? Efsaneyi bir de ben duymak istiyorum. İsmini duyunca birden içim ürperiyor.
Egosuna yenik düştüğü için asosyal olduğunu kabul etmek yerine para, geçim sıkıntısı gibi şeylere bağlıyordu konuyu. Gerçek dostluğun illa aynı kafa yapısında insanlarla, aynı hobileri yaparken etrafa milyonlar saçarak olabileceğine falan inanıyordu. İnsanlara da bunu aşılamaya, kabul ettirmeye falan çalışıyordu. Sosyal insanları aşağılıyordu, hayvan yerine koyuyordu.

Kısaca hem egosundan insanlarla sosyalleşemiyor ve farklı sebeplere vuruyor hem de sosyalleşen insanları kıskanıp aşağılıyordu. Böyle garip biri.

Polyannacılık yapmaya gerek yok. Ben insanların duymak istediklerini değil, hak ettiklerini söylerim. Bunu burada beni yakından çok iyi tanıyan herkes bilir.

Önceki konusunda sürekli arkadaşlarının arasını bozduğunu, onları birbirine düşürdüğünü ve onlara kötülük yaptığını söylemişti. Şimdi kim böyle biriyle arkadaş olmak ister? Ben istemem, sen de istemezsin bence. Realist olalım birazcık, pembe dizilerde yaşamıyoruz.

Eğer arkadaşlarını kaybetmek istemiyorsa ve yeni arkadaşlıklar kazanmak istiyorsa bu huylarından vazgeçmeli. Aksi taktirde bu karakterdeki bir insanla kimse ne arkadaş olur, ne de sevgili.

Egosuna yenik düştüğü için asosyal olduğunu kabul etmek yerine para, geçim sıkıntısı gibi şeylere bağlıyordu konuyu. Gerçek dostluğun illa aynı kafa yapısında insanlarla, aynı hobileri yaparken etrafa milyonlar saçarak olabileceğine falan inanıyordu. İnsanlara da bunu aşılamaya, kabul ettirmeye falan çalışıyordu. Sosyal insanları aşağılıyordu, hayvan yerine koyuyordu.

Kısaca hem egosundan insanlarla sosyalleşemiyor ve farklı sebeplere vuruyor hem de sosyalleşen insanları kıskanıp aşağılıyordu. Böyle garip biri.
Kendi açımdan pek fazla sorun görmüyorum. Z jenarasyonu bu yönden biraz yanlızlaştırıldı. Kendine fazla zaman ayırdığı için konuları kendi açısından değerlendirip bu şekilde yorumluyor. Herkesin karekteri farklı. Belki de yanlız kaldığı için böyle, bilemem. Konularını okumaya üşendim, buna fazla ayırabilecek zamanım yok..

Özetlediğin için teşekkürler.

Kendi açımdan pek fazla sorun görmüyorum. Z jenarasyonu bu yönden biraz yanlızlaştırıldı. Kendine fazla zaman ayırdığı için konuları kendi açısından değerlendirip bu şekilde yorumluyor. Herkesin karekteri farklı. Belki de yanlız kaldığı için böyle, bilemem. Konularını okumaya üşendim, buna fazla ayırabilecek zamanım yok..
Bu arkadaşta öyle değil işte.
Konularını ve diğer konulara yazdığı mesajları okusanız ne demek istediğimi anlarsınız. Asosyalliği anlarım, saygı duyarım ama bununki normal değil.

Bu arkadaşta öyle değil işte.
Konularını ve diğer konulara yazdığı mesajları okusanız ne demek istediğimi anlarsınız. Asosyalliği anlarım, saygı duyarım ama bununki normal değil.
Z jenarasyonuna büyük çelme atıldı hocam. Ellerine telefon, gözlerine bilgisayar takıldı. Rahata alıştıkları için hayattan kopuklar.

Ellerinde ne kaliteli yeşilleri var, ne de altlarında arabaları. Böyle olunca da hayata nefretle bakıyorlar.

Deyim yerindeyse, onu şeye götürürsek arada, bir şeyi kalmaz. Mutsuzluktan kaynaklı. Mutsuzluk insana özgüven verir, yaratıcılık verir, oyalanmanı sağlar. ABD'de psikiyatri özel olarak esrar veriyor hastalara. Keşke burdakiler de öyle olsa, pek sorunu kalacağını sanmıyorum..

Mutsuz olduğu ve çok fazla sorguladığı için insanlara biraz üstten bakıyor. Kısacası Türk psikayetrilerinin bu konuda yapabileceği bir şeyleri yok. Yazarlar Prozacı, intihara bile sürüklerler adamı. Umurlarında değil.

Arkadaş Y kuşağında, 22-23 yaşında falandı sanırım. 12-13 yaşından beri arkadaşı olmadığını söylüyor. İş bulamıyor değil resmen iş beğendiremiyoruz. İnsanlara ters gözle bakıyor, insanları aşağılıyor. Anlamsız düşüncelerini millete kabul ettirmeye çalışıyor, tersini söylesek ileri geri konuşuyor. -Yanlış hatırlamıyorsam- tüm gün yatıp hiç bir şey yapmadığını kendisi söylüyor.

Çelmeyle, bilgisayar/televizyonla alakası yok bunun. Muhtemelen küçükken yaşadığı bir olay tramva yaşattı ki söylediği şeyler asosyal veya sizin deyiminizle "mutsuz" olan biri olarak dahi söylense mantıklı gelmez kimseye.

Evet, uzatmayalım bence de. Konudan kopuyoruz gittikçe.

Kaos ve drama iyidir, gizlice yaparsan hele tadından yenmez zevkten dört bucak olurum. Böyle devam kardeşim. Aman dikkat et gizlice yaptığını sanarken bi' açık bırakmış olma. Yoksa yine konu açarsın. (!)
wtcN - Chat'e Golden Kappa Geliyor (Ferit Modluk Veriyor) - YouTube

Geri
Yukarı