Mükemmeliyetçilik takıntısı nasıl yenilir?

Benim taktik şu aynısı bende de oluyor bazen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Böyle bunlar gibi açıyorum yaslanıyorum oynuyorum LoL'de derecelimi. CS'de rekabetçimi. LoL'de plat, CS'de çift keleş im. Cok kasma böyle yani. Benim de kastıgım oluyor hep daha iyisi dediğim flan ama ben şöyle anladım hep en iyisine sahip olamıyacağımı. Yeni bir PC için tabii babama söyledim bana fiyatlar böyleyken alamiyacagini söyledi. Annem de aynı şekilde. Kendimi daha iyi şeylere vermemi elimdeki laptopumla idare etmemi istediler. Ama ben sürekli internetten gider RTX'lere bakar GTX1660'lara bakar dururdum. Sonra anladım madem olmiyacak şimdi neden kendimi böyle sıkıyorum bunaltiyorum diye. Elime yaklaşık 7 8 yıllık bir laptop var. Onunla CS'de kimi zaman 25 kimi zaman 55 60'larda oynadım, Silver'da oldum supreme de. Bazı zeka yoksunu insanlar yoksa sana PC aliym ehuehu diyerek dalga da geçti. Eskiden senin gibi her şey mükemmel olsun isterdim benim de LoL'de actigim 9 10 hesap vardır senin gibi. Hepsinde ciddi ciddi oynardım. Kaybetsem ya kufur ederdim, ya bir yere vururdum.

Ben böyle şeylerin araştırıp da olacağını sanmıyorum. Bence biraz arkadaşlarınla vakit geçir. Oyunları iyi oynayan ya da oynamayan kafa bir arkadaşın la oyna oynayabilirsen. Sevdigin varsa bir şekilde belli et. Sevgilin varsa ona anlat, ya da sevdiğin erkek kız fark etmez. Kaybedince oyunca balkona çok cama çık bir nefes al. Şu hayata gelmişsin bir kere kendini yıpratmaya gerek yok. İleride iyi olabilir belki dersin ama, ileride bunun başka bir soruna yol açmıyacagi ne malum. Belkide daha kolay sinirlenip tahammülün azalacak. Insanlarla ilişkin kotulesecek. Tavsiyem git soğuk bir su iç. AC müziği tak kulaklığı müziğin içindeyken oyna oynunu. Anlarsin nasıl değişeceğini her şeyin.
Teşekkürler.

Okumadım ama adam yazmış bastım muhteşemi.

Yaaa ama beni şımartıyorsun:);)
Ben önceden mükemmelliyetçi bir insandım. Her şey harika olsun isteyip en detayına kadar takılıyordum. Sonra çok kötü şeyler yaşadım. Yaşadığım kötü şeylerden sonra saldım. Artık "olsa da olur, olmasa da olur." Diyorum.

Azdan az çoktan çok gider.

Ben önceden mükemmelliyetçi bir insandım. Her şey harika olsun isteyip en detayına kadar takılıyordum. Sonra çok kötü şeyler yaşadım. Yaşadığım kötü şeylerden sonra saldım. Artık "olsa da olur, olmasa da olur." Diyorum.

Aynısını bende yaşadım sorma ders çalışırken bile düzen bozulmasın kitapları, dengeli dursun diye kontrol ederdim. Ayrıca yaptığım işler en iyi olmak zorunda diye sonra anladım baktım olmuyor saldım gitti keşke salmasaydım fazla saldım galiba ama artısını da gördüm fakat eksisi fazla oldu galiba.

Bence mükemmelliyetçi insan Win 7 kullanmaz en iyisi olsun der şaka yaptım canım.
@Emre C hocam kitaptan 1 yada 2 sayfa foto atmak reklam yada başka bir şeye girer mi?
@marcel'o
Ne dersiniz hocam?
Ayrıca aramam lazım kitaplık biraz büyük ve karışık da yarın fotoğraf atarım tabii ki izin olursa.
Hocam şu an elimdeki sistem baya eski. Athlon ii X2 240 var. Mecburen Windows 7 yani😄

Mükemmelliyetçi insanlarda obsesif kompulsif bozukluk da olur. İlaç tedavisi dışında geçmez. Psikiyatri kontrolü altında Prozac, Citoles, Esmax, Cipralex gibi ilaçların uzun süreli kullanımından sonra geçecek bir hastalıktır mükemmelliyetçilik. İçinde takıntıyı barındırır. Obsesifliği yani.

Türkiye'de zengin değilsen ya da fenomen değilsen bir şekilde mükemmeliyetçiliğin kötü taraflarını yaşıyorsun. Türkiye'de mükemmeliyetçi olup bir planı olunca destek çıkan bulmak çok çünkü.

Geri
Yukarı