Arkadaşım benden habersiz marketten içecek çalmış

Hocam calmadigim bir şey için beni tehdit etti insan gibi söylese arkadaşımda bir daha yapmaz pek öyle car bir çocuk değil ama öyle yapmalari zoruma gitti.
Dövme olayını biraz daha açar mısın? İtip kaktı mı sadece yoksa tokat veya yumruk mu attı?

Ailesine anlatsın. Er ya da geç ailesinin kulağına gider eğer tanıyorlarsa ailesini. Burada konu sahibinin suçu hiç yok. Durduk yere kimse kimseyi tartaklayamaz. Ailesi de karakola gitsin şikayetçi olsun. Darp raporu alsın. Çalışan hakkında kamu davası açılır büyük ihtimal. Bu ülkede herkes sustukça ileriye gidemiyoruz zaten. Çocuk niye özür dilesin dövülen o özür dileyen o olacak. Dünyanın neresinde var.

Hocam baktım ailemin haberi oldu demek zorundayım ben bir şey çalmadım diye çünkü calmadigim bir şey için beni orada rencide etti kamera kayıtlarında benim aldığım gozukmuyor zatende çalan bir insan degilim oradaki musterilerde boş boş üzerime geldi çalan kişiden daha çok olan bana oldu bu konuda.

Dövme olayını biraz daha açar mısın? İtip kaktı mı sadece yoksa tokat veya yumruk mu attı?

Tokat attı hocam kızarmıştı izi geçti arkadasimada vurdu onunkide iyi kızarmıştı ama ona ne oldu bilmiyorum eve gittik öyle.

Hocam baktım ailemin haberi oldu demek zorundayım ben bir şey çalmadım diye çünkü calmadigim bir şey için beni orada rencide etti kamera kayıtlarında benim aldığım gozukmuyor zatende çalan bir insan degilim oradaki musterilerde boş boş üzerime geldi çalan kişiden daha çok olan bana oldu bu konuda.

Tokat attı hocam kızarmıştı izi geçti arkadasimada vurdu onunkide iyi kızarmıştı ama ona ne oldu bilmiyorum eve gittik öyle.
Türk Ceza Kanunu madde 86/1: '' (1) Kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.''
Polise gidin derim. Ayrıca o arkadaşınızla da arkadaşlığınızı bitirin.

Senin suçun yok ailene rahatça anlat. Anlatmazsan ailen sonradan öğrenirse sana daha çok kızacaklar. Burada senin onurun ve gururun söz konusu. Sen ailene anlat darp raporu al karakola gidin şikayetçi olun. Haklıyken haksız olacaksın. Ailene karşı susma, konuş. Senide anlıyorum bende senin yaşlarından geçtim. Ama sustukça bir şey elde edemezsin.

Ailesine anlatsın. Er ya da geç ailesinin kulağına gider eğer tanıyorlarsa ailesini. Burada konu sahibinin suçu hiç yok. Durduk yere kimse kimseyi tartaklayamaz. Ailesi de karakola gitsin şikayetçi olsun. Darp raporu alsın. Çalışan hakkında kamu davası açılır büyük ihtimal. Bu ülkede herkes sustukça ileriye gidemiyoruz zaten. Çocuk niye özür dilesin dövülen o özür dileyen o olacak. Dünyanın neresinde var.
Tamam işte bende ailene anlat dedim az yukarda. Aileme söyleyemem dedi. Ailesinin haberi olmadan özür dilemekten başka hiçbir şey yapamaz.

Tamam işte bende ailene anlat dedim az yukarda. Aileme söyleyemem dedi. Ailesinin haberi olmadan özür dilemekten başka hiçbir şey yapamaz.
Burada empati yapmanı istiyorum. Yine aynı şeyi söyleyeceğim konunun dibine inersek onur gurur meselesi. Onurun gururun yoksa gidersin özür dilersin senin dediğin gibi. Onuru gururu olan bir insan özür dilemez suçsuzken. Suçlu olursun o zaman senin dediğin olur. Ben sana bir şey yapsam ve ertesi gün benden ne diye özür dileyeceksin? Döven ben olacam seni özür dileyen yine sen olacaksın.

Ben insan gibi benim ne suçum var dedim o da sen onun arkadasisin dedi ve rencide etmeye devam etti.
Bir kişi sana izinsiz bir şekilde bırak tokat atmayı sana parmak ucuyla bile dokunamaz. Üstüne sözlü hakarette varsa kamu davası net açılır. Öyle de böyle de açılacak o dava. O ceza ya hapis cezası ile sonuçlanır ya da hapis cezasını para cezasına çevirerek sana öder. Dediğimi yap ailene lütfen durumu anlat. Geç kalma. Rapor alın ailenle hastaneye gidip ve karakola gidip şikayetçi olun.

Burada empati yapmanı istiyorum. Yine aynı şeyi söyleyeceğim konunun dibine inersek onur gurur meselesi. Onurun gururun yoksa gidersin özür dilersin senin dediğin gibi. Onuru gururu olan bir insan özür dilemez suçsuzken. Suçlu olursun o zaman senin dediğin olur. Ben sana bir şey yapsam ve ertesi gün benden ne diye özür dileyeceksin? Döven ben olacam seni özür dileyen yine sen olacaksın.
E tamam ben özür dilesin demiyorum. Ailesine anlatsın. Anlatamam diyorsa da gidip adamla konuşsun. Adamın siniri yatışınca.

Burada empati yapmanı istiyorum. Yine aynı şeyi söyleyeceğim konunun dibine inersek onur gurur meselesi. Onurun gururun yoksa gidersin özür dilersin senin dediğin gibi. Onuru gururu olan bir insan özür dilemez suçsuzken. Suçlu olursun o zaman senin dediğin olur. Ben sana bir şey yapsam ve ertesi gün benden ne diye özür dileyeceksin? Döven ben olacağım seni özür dileyen yine sen olacaksın.

Hocam aileme haber gelirse ben durumu izah ederim zaten kamera kayıtlarında her şey belli ama beni gereksiz. Şekilde suclayamaz abimle gidersem hesabını sorarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı