Arkadaşım Beni Engelledi

Son 4 senedir ziyaret ettiğim 2 kuzenim var kardeşler, onlar bana hiç gelmez. Ben yine de sohbet, muhabbet, ziyaret olsun diye hep giderdim. Gidince samimi davranır bir daha gel derlerdi. Neyse, ben son 1 aydır kişisel sorunlardan dışarı çıkamadım ve onlar bir kere bile bana neden gelmiyorsun diye yazmadılar. Dedim ki o zaman gidip gitmemem aslında pek de bir şey ifade etmiyor galiba. Bunu fark etmek beni üzdü çünkü zaten arkadaşlık kurmakta zorlu çeken biriyim. Arkadaş olarak kimsem kalmadı, oturup duvara karşı içiyorum çayımı kahvemi.
Yani öyle vakalar olur, insan günün sonunda sırtını kendine dayayabilmeli.

Kafanı takacak birşey yok kendisi kaybetmiş. Eski arkadaşıyla dalga geçip engelleyen birinden ne gibi bir hayır beklenebilir. Sen şükret böyle biriyle uzun zaman konuşmamışsın seninde davranışlarını, ahlakını olumsuz etkileyebilirdi. Tabi hesabı çalınmışta olabilir orasını bilemeyiz.

(Buraya anımı yazmıştım kafa karıştırmaya gerek yok diye sildim gülücük atan arkadaş ondan atmış :D)

Son düzenleme:
Merhabalar bay ve bayanlar. 4 sene önce kadıköy'e taşınmıştık. Okuldaki sınıfımda bir çocukla tanıştım. Tabii o zamanlar ortaokul okuyorduk. İşte o çocukla arkadaş olduk. Zaman geçti ve beni en yakın arkadaşından bile daha çok sevmiş olabilir. En yakın arkadaşı ile eskisi gibi değildi, bu çıkarımı buradan yapıyorum. Arkadaşla her akşam CS:GO girerdik. Hatta CS:GO'ya o beni başlattı. :) beraber yedik içtik. Zaman öylesine güzel bir şekilde aktı gitti. Ve sınıf. Ben başka bir yere taşındım, ondan uzak bir yere, bakırköy'e. Yazın yine iletişimimiz vardı. Konuşurduk beraber oyun oynardık. Sonra okullar açıldı. Geçen seneki notlarım kötü olduğu için ailem bilgisayara bu sene el koydu. Onunla iletişim kuramadım. Tek iletişim kurduğumuz yerde Steam'di. Onunla iletişim kuramadım bir daha. Ancak aradan 3 sene geçti ve bu gün onunla konuştum ancak yabancı dilde konuşuyordu, ama dalgasına konuşuyordu. Beni tanımamıştı. Kendimi açıklayınca iletişimi kesti ve beni engelledi. Aramızda hiçbir sorun yoktu. Ancak o beni engelledi. Niye bilmiyorum. İçimi dökesim geldi buraya, sağ olun. :)

Derdiniz olursa dinleriz tabii, dostluk ne güne? Bence siz ona arkadaşım demeyi bırakın.
dertleşmek isterseniz Instagram'ım gundisina yazabilirsiniz seve seve dinlerim :)

Merhabalar bay ve bayanlar. 4 sene önce kadıköy'e taşınmıştık. Okuldaki sınıfımda bir çocukla tanıştım. Tabii o zamanlar ortaokul okuyorduk. İşte o çocukla arkadaş olduk. Zaman geçti ve beni en yakın arkadaşından bile daha çok sevmiş olabilir. En yakın arkadaşı ile eskisi gibi değildi, bu çıkarımı buradan yapıyorum. Arkadaşla her akşam CS:GO girerdik. Hatta CS:GO'ya o beni başlattı. :) beraber yedik içtik. Zaman öylesine güzel bir şekilde aktı gitti. Ve sınıf. Ben başka bir yere taşındım, ondan uzak bir yere, bakırköy'e. Yazın yine iletişimimiz vardı. Konuşurduk beraber oyun oynardık. Sonra okullar açıldı. Geçen seneki notlarım kötü olduğu için ailem bilgisayara bu sene el koydu. Onunla iletişim kuramadım. Tek iletişim kurduğumuz yerde Steam'di. Onunla iletişim kuramadım bir daha. Ancak aradan 3 sene geçti ve bu gün onunla konuştum ancak yabancı dilde konuşuyordu, ama dalgasına konuşuyordu. Beni tanımamıştı. Kendimi açıklayınca iletişimi kesti ve beni engelledi. Aramızda hiçbir sorun yoktu. Ancak o beni engelledi. Niye bilmiyorum. İçimi dökesim geldi buraya, sağ olun. :)

Boş ver takma, ben böyle şeyleri cidden çok takmıyorum sanırım huyum bu. Bakırköyde çok uzak değilmiş aslında ayrılık çeşmesine yürüyüp Marmarayla bakırköye gelebilir :) tabii ki sana değer verdiyse.

Kafanı takacak birşey yok kendisi kaybetmiş. Eski arkadaşıyla dalga geçip engelleyen birinden ne gibi bir hayır beklenebilir. Sen şükret böyle biriyle uzun zaman konuşmamışsın seninde davranışlarını, ahlakını olumsuz etkileyebilirdi. Tabi hesabı çalınmışta olabilir orasını bilemeyiz.

(Buraya anımı yazmıştım kafa karıştırmaya gerek yok diye sildim gülücük atan arkadaş ondan atmış :D)
Anınıza değil 25 dakikadır yazıyorum demenize gülmüştüm hatta keşke iki emoji birakabilsem diye düşündüm. Kusura bakmayın.

Derdiniz olursa dinleriz tabii, dostluk ne güne? Bence siz ona arkadaşım demeyi bırakın.
dertleşmek isterseniz Instagram'ım gundisina yazabilirsiniz seve seve dinlerim :)
Yaa çok teşekkür ederim ama hâlâ sosyal medya kullanmıyorum. Bir aralar bu dönem kullandım ama bıraktım. Hatta çekiliş yapmıştım burada iletişim kurmak için Instagram kullanmıştım. Tekrardan teşekkürler.
Boş ver takma, ben böyle şeyleri cidden çok takmıyorum sanırım huyum bu. Bakırköyde çok uzak değilmiş aslında ayrılık çeşmesine yürüyüp Marmarayla bakırköye gelebilir :) tabii ki sana değer verdiyse.
Değer verdiğini sanmıyorum. Gelmez yani. Teşekkürler cevabın için.

Keşke yazsaydınız, dinlerdik. İçinizi dökün, rahatlarsınız. İsterseniz konu açın buraya linkini atın. Biz dinleriz. İlgin için teşekkürler.
Son 4 senedir ziyaret ettiğim 2 kuzenim var kardeşler, onlar bana hiç gelmez. Ben yine de sohbet, muhabbet, ziyaret olsun diye hep giderdim. Gidince samimi davranır bir daha gel derlerdi. Neyse, ben son 1 aydır kişisel sorunlardan dışarı çıkamadım ve onlar bir kere bile bana neden gelmiyorsun diye yazmadılar. Dedim ki o zaman gidip gitmemem aslında pek de bir şey ifade etmiyor galiba. Bunu fark etmek beni üzdü çünkü zaten arkadaşlık kurmakta zorlu çeken biriyim. Arkadaş olarak kimsem kalmadı, oturup duvara karşı içiyorum çayımı kahvemi.
Yani öyle vakalar olur, insan günün sonunda sırtını kendine dayayabilmeli.
Hocam siz doğrusunu yapmışsınız. Şans tanımışsınız ama değer görmemişsiniz. Hak ettiğin değeri görememek bu hayattaki en kötü şeylerden biri. Ben de çok iyi bir arkadaş olmadım ama denedim. Onlar denemiyor bile. Arkadaşlarımın çoğu bencil ve paranın lafını yapanlarla doluydu. Paranın lafını yapıyor dedim yanlış anlama benim karnımı doyursun faturamı ödesin falan değil. 5 TL’nin lafını yapıyorlar. Her neyse kaybeden kuzenleriniz, biz niye yakınıyoruz ki?
Hiç dokunmak istemediği bir oyuncak gibi hissetmiştir ilişkinizi, unutmuştur. Siz ona hatırlatinca da bir anda içinden silip atmak gelmiştir, cekinmiştir sizden.
Büyük ihtimalle de bu oldu. Teşekkür ederim zamanını ayırdığın için.

Hepinize iyi geceler. :)

Benim de bu arkadaşınkine benzer bir arkadaşım vardı. Onunla kısa süre içinde çok iyi arkadaş olmuştuk. Bazen birlikte wot blitz oynardık. Birdenbire en iyi arkadaşım olmuştu. Birden COVID-19 yüzünden okullar kapandı. İlk başlarda iletişimimiz hala devam ediyordu. Ama Mart'a doğru benim mesajlarıma cevap vermez olmuştu. Onu aradığımda ise telefonunda bir şey olduğunu söylüyordu. Annesi de onunla aynı cevabı vermişti. Bir süre böyle aradım. Fakat LGS'den iki gün sonra bana " ben sizin gibi kültürlü değilim, sana layık değilim, hakkımı helal etmiyorum(MEB'e dediğini zannediyorum),hiçbirinizle konuşmak istemiyorum gibi şeyler söylemişti. Sonra da attığı bu mesajları silip beni engellemişti. Bende arkadaşlarımı aracı etmiştim. Bir arkadaşım onu aradı onla konuştu. Bir süre sonra bir engeli kaldırdı. Mesaj atınca yine engelledi. Bir zaman bu şekilde devam etti. Bu bahsettiğim zamanda telefonla aramaya çalıştım. Bir keresinde açtı. Bir iki bir şey deyip çat diye telefonu yüzüme kapattı. İlk başlarda bu duruma çok üzülüyordum. Ama artık kendisini bende unuttum.

Yeni konular

Geri
Yukarı