Arkadaşım eşcinsel olduğunu söyledi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vay be ne hoşgörülü bir dinmiş arkadaş. Sırf cinsel yönelimi yüzünden bile arkadaşlığı bitirtebilecek kapasiteye sahip demek ki.

Konudan alakasız şu konuya açıklık getireyim. İslam hoşgörü dini değildir, zalimliğe, İslam'a karşı şeylere hoşgörü duyulmaz.

Biz oruç tutuyorken nasıl kendimize sınır koyup yemek yemiyoruz, o da benzer mantık.
Kendine sınır getirmeli, psikoloğa başvurmalı. Erkek erkeğe ilişkinin doğru olduğunu düşünmüyorum.

Kendine sınır koymadan önce yemiyor musun? Sınır bittikten sonra yemiyor musun?
Bu mantık ile eş cinsellik arasında dağlar var.
Onlar bu şekilde doğuyorlar daha sonradan kazanılan bir şey değil bu.

Kendine sınır koymadan önce yemiyor musun? Sınır bittikten sonra yemiyor musun?
Bu mantık ile eş cinsellik arasında dağlar var.
Onlar bu şekilde doğuyorlar daha sonradan kazanılan bir şey değil bu.

Hayır, bu şekilde doğmuyorlar, öyle doğsalar saygı duyardım. Herhangi bir eş cinsel birine sorabilirsiniz. Sizce 5 yaşındaki çocuğun, bir erkekten hoşlanması normal mi? Daha kızlara bile tam olarak bir şey hissetmiyorken o yaştaki çocuğun erkekten hoşlanması ağır bir sorun olurdu.

Hayır, bu şekilde doğmuyorlar, öyle doğsalar saygı duyardım. Herhangi bir eş cinsel birine sorabilirsiniz. Sizce 5 yaşındaki çocuğun, bir erkekten hoşlanması normal mi? Daha kızlara bile tam olarak bir şey hissetmiyorken o yaştaki çocuğun erkekten hoşlanması ağır bir sorun olurdu.

O yaşta aşk ile ilgili duygular daha ortaya çıkmaz. Erkekler kızlardan hoşlanmaya ne zaman başlıyorsa eşcinsellerde o zaman başlıyorlar.

O yaşta aşk ile ilgili duygular daha ortaya çıkmaz. Erkekler kızlardan hoşlanmaya ne zaman başlıyorsa eşcinsellerde o zaman başlıyorlar.

Peki teşekkürler, ben konu sahibine mesajımı ilettim. İsteyen dalga geçebilir, sinirlenebilir.
Size seviyeli sohbetinizden dolayı teşekkür ediyorum hocam, iyi geceler herkese.

Konuya hem cinsiyet hem de dini olarak yapılacak tek yorum her koyun kendi bacağından asılır arkadaşlar. Çok takılmayın böyle şeylere.

Evet hastalık, bana kalırsa değil direkt hastalık. Erkekle erkek ilişki yaşayamaz, kadınla kadın da aynı şekilde. Siz hiç kendi cinsiyle sevişen aslan gördünüz mü? Hayır, dünyada bir denge var. Ona uymak zorundayız, eğer uymuyorsak anormaliz demektir.
Hayvanlar, özellikle de maymunlar arasında eşcinsel davranışlar var gayet? Kediler, köpekler, yunuslar, penguenler, kuşlar vs. Siz açıp okumadıysanız, bilginiz yoksa ben napayım?

Ayrıca dünya üzerinde 8 milyar insan var. Hangi hayvan grubu bu kadar kalabalık, hangi hayvan grubunu bu kadar yakından 7/24 gözlemliyoruz? Hangi hayvan grubu bizim kadar karmaşık sosyal ilişkilere, düşünce yapılarına ve bilgi birikimlerine sahip?

Mesela sizin bu düşüncenize göre, diyelim hayvanlarda eşcinsellik yok ama aynı hayvanlarda kendi çocuğuyla ilişkiye girme var, kendi çocuğunu öldürüp yeme var, çırılçıplak gezmek var, sürünün önünde göz göre göre çiftleşmek var vs.

Emin misiniz hayvanları neyin "normal" neyin "anormal" olacağı konusunda kılavuz edinmek istediğinize?

Hayvanlar neredeyse tamamen hayatta kalma ve üreme içgüdülerinden ibaret varlıklar. Doğdukları andan öldükleri ana kadar bütün amaç üremek. Çünkü milyonlarca yıllık evrim onları bu hale getirmiş. Hayvanlar aleminde eşcinsellik gözümüze kolayca batacak kadar yok çünkü insanlar gibi aşk, aile kurma, evlenme vs sosyal normları yok. Çiftleşir veya çiftleşmez olur biter.

Ama kişinin kendi kararı, ve bir şekilde vazgeçmesi gerekiyor.
Eşcinsellik bir karar değildir. Sarışın kızlardan esmerlere göre daha çok etkilenmek nasıl açıklayamadığınız kişisel bir yönelimse, eşcinsellik de öyle bir şey. Kişiliğin bir parçası. Vazgeçebileceğiniz, bastırabileceğiniz bir şey değil.
Eşcinselim diyenlere saygı duyuyorsunuz da, farklı bir düşüncede olanlara neden karşı çıkıyorsunuz?
Eşcinsellik bir düşünce değil, bu bir. Başkasına saygısızlık ve hakaret olan düşünceye, yani sizinki gibilere, saygı duyulmaz bu da iki.

KS dini inancı olduğunu dinde yanlışsa arkadaşlığını bitirmesi gerekir mi onu soruyor yorumlarda herkes eşcinselliği ateistliği savunuyor :D Adam eşcinsellere ya da ateistlere laf yapmamış ki islamı bilenler cevap vermeliydi bu konuya sadece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı