Arkadaşım eşcinsel olduğunu söyledi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir eş cinsel olarak muhtemelen bana da söz hakkı düşüyor burada.

Arkadaşınızın en büyük sırrını soran sizsiniz, rahatsız olma hakkına sahip değilsiniz gibime geliyor. Ayrıca eş cinsel olması size hisler beslemediği sürece sizi alakadar etmez. Aklımız toplum baskısı ve can güvenliği ile cebelleşirken lütfen arkadaşınıza kötü davranmayın. Eşcinselliği onaylayıp onaylamamanız sizin kendi fikriniz, buna kesinlikle bir şey diyemem. Kendisine bunu onaylamadığınızı belirtin ve yolunuza devam edin. Benim de eşcinselliği onaylamayan arkadaşlarım var ve herhangi bir sorunumuz yok. En önemlisi, karşınızdaki kişinin de bir insan olduğunu unutmayın.

Ayrıca, en mümin takılan kişilerden daha ahlaklı, daha düzgün ateistler gördüm. İnsanlık İslam ile başlamıyor. Zaten daha önce de arkadaşmışsınız. Sizden farklı bir insan olması sizi korkutmasın yoksa toplum değil insan sürüsü olurduk.

Escinsel olmak sorun degil. Sorun SJW olmakta :)

Size bir şey yapmadığı sürece arkadaşlığınızı kesmeyin bence.

Din konusunu gelirsek benim her'şeye saygım vardır, Arkadaşın Ateist mi Allah'la onun arasın da + onun kararı ilgilendirmez beni ben gene saygımı duyarım siz iyice düşünüp karar verin.

Son düzenleme:
Onunla arkadaşlığını bitir ve ona bir iyilik yap. Senin gibi bir arkadaştan kurtulmuş olsun.

Dün onunla konuşuyorduk ve doğruluk mu cesaret mi oynamaya karar verdik. O doğruluk deyince en büyük sırrını söylemesini istedim. Eş cinsel olduğunu söyledi. Ben de afalladım sonuçta dinimiz tarafından en büyük günahı işleyen 2 senelik arkadaşımdan bunu beklemiyordum. Bana karşı hisleri olup olmadığını bile bilmiyorum. Sizce onunla iletişimi kesmeli miyim? Bir de onunla konuştuğum için kiram-en kâtibin meleklerinin günah yazmasını istemiyorum. Arkadaşım ateist bu arada. Öyle de bir problemimiz var.

Bir kere onun tercihiyle senin ne alakan var?
Sana güvenmiş söylemiş eğer senden hoşlanmıyorsa seni alakadar etmez.
Daha sonra okuduğuma göre sırrını anlatmişsın çok güzel hareket bravo.
Ateist olmasını da problem etmişsin.
Neden? O zaman bende senin Allah'a inanmanı problem edeyim hatta ülkeden atalım.
Din özgürlüğü olan bir ülkede yaşıyoruz bırakın bunları. Tamam cennete ilk siz gireceksiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı