Arkadaşım eşcinsel olduğunu söyledi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bugün din dersindeyken hocaya bununla ilgili soru sorarken yanlışlıkla onun adını verdim ama zaten kimse onunla konuşmuyordu? Değişen bir şey yok? Bilip bilmeden konuşmazsanız sevinirim.
Eşcinsel biriyle sohbet edersem günah yazılır mı diye düşünürken İslam’daki gerçek en büyük, affedilmez günahlardan olan kul hakkına girmek…

Bir insan size güvenip bütün hayatını değiştirebilecek, ailesi tarafından öldürülmesine, evden atılmasına, intihar etmesine vs sebep olabilecek bir sırrı sizinle paylaşıyor. Ertesi gün gidip “yanlışlıkla” çocuğun ismini ve sırrını sınıfın ortasında söylüyorsunuz. Hoş mu şimdi bu?

Basit bir soruyu bile cevaplarken halen dinimi eleştiriyorsunuz ne kadar ikaz etsemde. Allah ıslah etsin daha da bir şey demiyorum.

Dusundukce klavyeyi kemirecegim. Çocuk bu konu sahibi gevsege guveniyordu veya hoslaniyordu ve soylemis. Bu Ultra Müslüman da "aman gunaha girmeyim yauv" diye tum sinifin icinde cocugun "en buyuk sirrim" dedigi seyi soylemis. Cocuca boyle bir travma yasatmaya hakkin var mi LAN senin. Amacin gunaha girmemek ve iyi bir Müslüman olmaksa niye kul hakki yiyorsun, sirrini aciga cikartiyorsun, dedikodu yapiyorsun, hedef gosteriyorsun, disliyorsun?

Senin yerine o cocugu yakacak bir tanri varsa o yerim ben oyle tanriyi.

Ben bu açıdan bakmamıştım. Şimdi daha iyi anlıyorum iyi ki de konuşmayı kesmişim çünkü bu arkadaş bana da sulanabilirdi. Siz bir katil ile konuşur musunuz? Tabii ki ölüm korkusundan konuşmazsınız. Ben de ölümden değil, Allah korkumdan onunla konuşmayacağım.

Arkadaşlar kötü mesajlarınızı dikkate almamaya çalışıyorum ama neden nickim üzerinden dinimi eleştiriyorsunuz ki? Dinimizce böyle bir şey haram ve eğer ben de onun yanında durursam ben de günah işlemiş olur muyum diye sormuştum ama siz beni eleştirmekle kalmayıp 1500 senelik koskoca dinin yazdığı ayetlere yanlış diyorsunuz. Gerçek açıkça ortada internete yazın diyanet kur'ân-ı kerim diye oradan lût kavminin nasıl helak olduğunu açın okuyun. Arkadaşıma gelince zaten bizimle aynı sınıfta onunla 9. sınıfta tanıştım. Bugün din dersindeyken hocaya bununla ilgili soru sorarken yanlışlıkla onun adını verdim ama zaten kimse onunla konuşmuyordu? Değişen bir şey yok? Bilip bilmeden konuşmazsanız sevinirim.

Biraz olayları kavramak vizyon meselesi sizin vizyonunuz'da maalesef çok dar. Bilmiyorum belki ileride bir şeyler tak eder de bu konuya döner ben ne kadar da zekası geri olan bir bireymişim dersiniz. Bir de patavatsızca konu açmış ya. Unutmadan allaha sorun bunları niye öyle yaratıp sonra cehenneme atıyorsun allahım diye.

Bu arada bu çok samimi bir mesaj. Yıllar sonra bu verdiğin kararlar yüzünden ya çok pişman olacaksın ya da kendine hayran kalacaksın. İki uçta olmamaya dikkat et. Eğer verdiğin karardan memnun kalmazsan fazlaca acı çekersin.
Ben bu açıdan bakmamıştım. Şimdi daha iyi anlıyorum iyi ki de konuşmayı kesmişim çünkü bu arkadaş bana da sulanabilirdi. Siz bir katil ile konuşur musunuz? Tabii ki ölüm korkusundan konuşmazsınız. Ben de ölümden değil, Allah korkumdan onunla konuşmayacağım.

Umutsuz vaka... Evet kardeşim dikkat et sulanmasın sana. Dünyada bir erkek sen kaldın çünkü. Olası tek hedefi sensin. Seni yakalayıp sana sulanacak bir gün önlemini şimdiden al.

Arkadaşının cinsel/dini tercihinden sana ne?
Eğer onunla konuşmaktan, gezmekten zevk alıyorsan arkadaşındır o ve buna din, cinsel yönelim etki etmemeli.

Bunu yazdığını görse çok üzülür.

Arkadaşlar kötü mesajlarınızı dikkate almamaya çalışıyorum ama neden nickim üzerinden dinimi eleştiriyorsunuz ki? Dinimizce böyle bir şey haram ve eğer ben de onun yanında durursam ben de günah işlemiş olur muyum diye sormuştum ama siz beni eleştirmekle kalmayıp 1500 senelik koskoca dinin yazdığı ayetlere yanlış diyorsunuz. Gerçek açıkça ortada internete yazın diyanet kur'ân-ı kerim diye oradan lût kavminin nasıl helak olduğunu açın okuyun. Arkadaşıma gelince zaten bizimle aynı sınıfta onunla 9. sınıfta tanıştım. Bugün din dersindeyken hocaya bununla ilgili soru sorarken yanlışlıkla onun adını verdim ama zaten kimse onunla konuşmuyordu? Değişen bir şey yok? Bilip bilmeden konuşmazsanız sevinirim.
yetmez, okul bahçesinde filan megafonla - bu kişieşcinsel! diye bagirsaydin? inanamiyorum bir de yaptığı gıybeti dedikoduyu savunuyor ya neymiş zaten kimseyle pek konuşmuyormuş 😱😱 birinin hakkına girip onu harcamak ne kadar kolay. Allah sizin gibilerden korusun bizi! Aman Yarabbi!

Son düzenleme:
Keşke senle başta arkadaş olmasaydı, sırrı boşver kendi vizyonun, düşüncen arkadaşından beter maalesef. Dinime yorum yapmayın, onu bunu yapmayın diyorsun ama Ateist arkadaşına zaten cinsel yöneliminden değil Ateist olduğundan ön yargın var. 2 yıl nasıl olduysa arkadaş kalabilmişsiniz, sorunun cevabına gelirsek; arkadaşlığını kes, senden kurtulmuş olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı